Ви здодеаја истите секс пози? Пробајте ја оваа – се вика “Discovery channel”

 
 

Ви здодеаја истите пози во сексот? Нема потреба за грижи затоа што доволно е само малку фантазија за повторно да го разгорите “огнот“ во кревет.

Дали некогаш сте чуле за позата “Discovery Channel”? Британската фирма “Ann Summers“ која продава секси долна облека и играчки за секс, тврди дека тоа е поза која ќе ја стимулира Г-точката кај жените.

Не само што дава подлабока пенетриција туку и овозможува дополнително ниво на задоволство, пренесуваат од “Daily Star“.

Позицијата, како што може да се види од илустрацијата на фотографијата, е многу слична на позата “doggy style“.

Од британксата фирма велат дека оваа поза ја менува пенетрицијата и на вашата партнерка ќе ѝ ги погоди сите вистински места.

„Откривање на нови пози во спалната соба може да биде неверојатен начин малку да го смените светот па дури и да додадете малку “зачин“ во врската кој ќе ви даде задоволство кaкво што претходно не сте доживеале“ – вели Лаура Витакер од фирмата.

„Discovery Channel е неверојатна поза создадена по традиционалниот стил на doggy style која му помага на вашиот партнер да продре подлабоко и да ја стимулира вашата Г – точка“ – велат експертите и додаваат дека во оваа позиција мажите многу лесно можат со рацете да го допрат клиторисот на нивната партнерка.

За оние кои сакаат да имаат уште едно задоволство повеќе, Ann Summers препорачуваат и играчки за секс.

„Сакате ли уште едно задоволство повеќе тогаш треба да ги пробате и секс играчките“ – вели Лаура.

„Тоа би можело да го промени вашиот сексуален живот“.

(272)

Вашиот коментар