Во една реченица: Зошто луѓето се плашат од вас, според хороскопскиот знак?

 
 

Дали сте се нашле во ситуација кога чувствувате дека луѓето се плашат од вас? Која ваша карактерна црта предизвикува немир во нив?

Дали оддавате слика на премногу совршена личност или пак имате огромна страст за ставовите што ги браните во животот, што тоа предизвикува несигурност кај соговорниците?

Зошто луѓето се плашат од вас во една реченица:

Овен
Луѓето брзо сфаќаат дека веќе сте виделе и доживеале многу во својот живот, па затоа се оптоваруваат дали тоа што имаат да го кажат вам ќе ви биде доволно интересно.

Бик
Имате способност брзо да се поврзете со сите, па ако со нив не сте топли и љубезни луѓето веднаш се прашуваат каде погрешиле.

Близнаци
Луѓето се навикнати да ве гледаат насмеани, па во моментите кога сте под стрес и анксиозни тие веднаш се преиспитуваат со кое дело ве навредиле.

Рак
Луѓето се плашат од вас затоа што чувствуваат дека можете да им ја прочитате секоја мисла во мозокот, без разлика што и да ви говорат на глас.

Лав
Вашата страст за работите е заразна и луѓето се плашат да ви кажат директно кога нивниот став е поинаков од вашиот.

Девица
Вашето лице и расположение тешко кој може да го прочита, а луѓето ве сметаат за интелигентна личност и тоа ги прави нервозни кога се со вас.

Вага
Дружељубиви сте со сите, но во одредени мигови луѓето се грижат дека не можат да се носат со стандардите што ги поставувате и под притисок се.

Скорпија
Вашата енергија е интензивна и со цело срце се вложувате во тоа што го правите и луѓето околу вас често се загрижени да не ви стојат на патот.

Стрелец
Вашата отвореност ги восхитува и заплашува луѓето, знаат дека ќе бидете искрени со нив во секоја пригода и се плашат дека ќе им ја разнишате самодовербата.

Јарец
Вие не глумите лажна љубезност и луѓето тоа го сакаат, но и ги плаши, не знаат што следува и не можат комплетно да се релаксираат покрај вас.

Водолија
Вие можете да бидете топли, но и многу студени и некомуникативни, па луѓето се плашат која страна од вас ќе ја разбудат.

Риби
Вие имате на моменти променливо мислење, па луѓето ги плаши тоа што кога кажувате нешто не знаат дали е искрено или ќе го промените мислењето за 2 дена.

(181)

Вашиот коментар