Дневен хороскоп за петок (15. ноември 2019)

 
 

ОВЕН

Работa: Обврските кои ги имате пред себе, ќе ги завршите многу брзо и лесно, со вистинска организација на работите.

Љубов: Поволен ден за флерт е пред вас. Ве очекува позитивна атмосфера кога е во прашање работното поле.

Здравје: Немате проблеми.


БИК

Работа: Очекувајте добра комуникација со соработниците. Заедно одите кон заедничките цели.

Љубов: Чувствата кои сте ги имале кон поранешниот партнер, се гасат, и конечно, сте подготовени да остварите нова врска.

Здравје: Посетете стоматолог.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Среќа ве следи денеска. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од работните околности.

Љубов: Уживате во флерт и ви значи пред личноста која ви се допаѓа да се покажете во најдобро светло.

Здравје: Одлично се чувствувате.


РАК

Работа: Ве очекува шанса за нова работа. Пред вас е одлична фаза во која може да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личноста која не е сосема слободна или има некоја тајна.

Здравје: Се чувствувате генерално добро.


ЛАВ

Работа: Склопување на нов договор би можел да бара повеќе работа од што сте очекувале.

Љубов: Можете да се потпрете на својот партнер кој максимално се труди да ви угоди и да биде тука за вас во секој поглед.

Здравје: Проблеми со хормоните.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе ги докажете своите способности на себе си и на другите. Може да очекувате поволен период за работа.

Љубов: Потрудете се околу тоа на саканата личност да и ставите до знаење какви се вашите очекувања од врската која ја имате.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.


ВАГА

Работа: Пред вас е поволен ден. Може да очекувате дека ќе имате поддршка од блиското опкружување.

Љубов: Ако планирате средба со личноста која ви значи, може да се надевате на позитивни околности.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата која ја имате на ова поле и подготвени сте да повлечете потези и промени.

Љубов: Ако сте се впуштиле во необврзувачка врска, сега би можеле да се одлучите за крај.

Здравје: Избегнувајте цигари и алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте поволен ден на ова поле. Наскоро ве очекува и подобрување на заработувачката.

Љубов: Имате добар однос со личноста која ви се допаѓа и задоволни сте од околностите.

Здравје: Без никакви проблеми.


ЈАРЕЦ

Работа: Иако сте загрижени, ќе ги решите проблемите. Околностите кои ве опкружуваат ќе се менуваат во ваша корист.

Љубов: Нова љубов е пред вас. Ќе бидете подготовени да се отворите кон новата личност.

Здравје: Пад на имунитетот е можен.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е шанса да напредувате и да ги исполните очекувањата од околината. Ќе бидете задоволни од себе.

Љубов: Ако сте слободни, тогаш надевајте се на остварување на ново познанство со личноста која ќе ве заинтересира.

Здравје: Нема поголеми проблеми.


РИБИ

Работа: Пред вас е напорен ден. Може да очекувате разни компликации.

Љубов: Мали несогласувања со саканата личност се пред вас, но на крајот сепак, ќе успеете сите да ги решите.

Здравје: Проблеми со системот за варење на храната.

(419)

Вашиот коментар