Дневен хороскоп за понеделник, 20.08.2018

 
 

Уште еден понеделник е пред нас, овој можеме да го чекаме со некоја тага или со грижи во стомакот, можно е да бидете тажни за некои од работите што ви се случуваа во претходниот период, главата горе, заборавете на сè и мислете само на себе. Морате себе да си сакате најдобро, натерајте се да размислувте позитивно за себе, а потоа и за другите.

Денот кој е пред нас не донесува никакви турбулентни настани, па искористете го како што треба, направете го она што мора, завршете колку можете па преминете на комуникација,пријателите сега ви требаат да ве расположат, да ве поддржуваат, да ве забавуваат. Повикајте некого, убаво изнамуабетете се и убаво поминете си. На оние кои во моментов не се во врска особено би им годело некое добро друштво, па телефонот во раце, заборавете на модерните начини на комуникација, видете се со некого и убаво поминете си.

Ви посакуваме убав и мирен ден.

Овен
Ќе треба да ја анализирате ситуацијата до најмалите детали, и тоа исклучително ве заморува. Мора да го сторите тоа ако сакате да ја постигнете целта.

Веќе некое време сте разочарани во љубената личност. Искористете го денешниот ден и зборувајте отворено. Се чувствувте уморно.

Бик
Ве нервираат некои мали пропусти и грешки на соработници. Не се обидувајте се да задржите сè под контрола затоа што нема да успеете.

Лицето во знакот на Водолија се обидува да го привлече вашето внимание. Оставете да ви се приближи. Нервозни сте.

Близнаци
Со луѓе од авторитет имате добра комуникација и успешно ги решавате сите проблеми. Можен е прилив на пари.

Лицето што го сакате за вас нема јасна слика. Обидете се да бидете поотворени во комуникацијата. Добро се чувствувате.

Рак
Важно е својата енергија да ја насочите на вистински начин, но исто така и да бидете дел од тимот. Денес тоа е формула за успех.

Ве привлекува многу постара личност и конечно можете да го очекувате повик и прва средба. Тоа нема да биде како што очекувате. Корегирајте ја исхраната.

Лав
Многу сте загрижени за ситуацијата во која сте. Иако не сте виновни, ќе бидете одговорни за нечие нечовечно однесување.

Барате хармонична љубовна врска која е полна со искрени чувства. Обидете се да ги ускладите вашите очекувања со реалните можности. Проверете го крвниот притисок.

Девица
Полни сте со енергија и подготвени за нови деловни предизвици. Одлични резултати ќе постигнете потполно сами.
Ако сте слободни, можете да се сретнете со некој кој веќе на прв поглед ќе ви се допадне. Одличен ден за љубов. Одлично се чувствувате.

Терезија
Не го менувајте тимот на луѓето со кои работите. Ако сте незадоволни,мора да се помирите со тоа дека со заслугите се само ваши.
Животната средина е мистериозна, а вашиот партнер ќе биде изненаден од вашата воздржаност. Вие ги комплицирате работите со вашето однесување.

Можни се проблеми со уринарниот такт.

Скорпија
Користете ги сите средства за да стигнете до целта. Мора да бидете многу повеќе решителни ако сакате да постигнете нешто.
Размислувате за лице од минатото и не сте заинтересирани за настаните околу вас. Би било добра идеја да се даде шанса за нов познаник.

Можни се проблеми со зглобовите.

Стрелец
Добивате впечаток дека некој од соработниците ви работи зад грб. Може да се каже дека сте во право, но не реагирајте сеуште.
Конечно сте подготвени да одите во потрага по нов партнер. Имате добра шанса да запознаете некој кој е сличен на тебе.

Зајакнете го имунитетот.

Јарец
Денес сте постабилни од вообичаеното, и желбата да ја смените вашата работа денес станува изводлива. Искористете ги можностите и добрата енергија.

Имате поддршка од саканата личност, но имате претерани очекувања. Време е да се научите на толеранција. Добро се чувствувате.

Водолија
Вашите идеи и планови конечно се исплатиле. Ќе бидете изненадени од ненадејната пресвртница што ве чека денес.
Нагласената страст ве повлекува во правец на авантура. Исто како тоа ве чека на крајот на денот.

Земјате повеќе течности.

Риби
Вие премногу се потпирате на некој кој воопшто не може да ве следи. Сте ги прецениле соработниците, а тоа може многу да ве чини.

Вие сте премногу чувствителни и не дозволувате некој да ви се приближи. Отворено покажете ги вашите чувства и нема да направите грешка. Главоболка.

(158)

Вашиот коментар