Дневен хороскоп 24.09.2018

 
 

ОВЕН

ЉУБОВ: Посветете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба ви носи двострано задоволство.

РАБОТА: Постојат изненадни околности кои ве успоруваат. Некој сака да ги слушне вашите идеи. Не го барајте невозможното, прифатете го тоа што го добивате.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде прошетка во природа.

БИК

ЉУБОВ: Во друштво на саканата личност не дозволувајте недостаток на фантазија или инспирација за добар провод.

РАБОТА: Некој ви ја поттикнува љубопитноста и желбата за нови сознанија. Прифатете ги корисните идеи кои водат до заеднички успех.

ЗДРАВЈЕ: Направете нешто за поубав физички изглед.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Во средбата со саканата личност употребете некој испробан рецепт кој води до емотивно и страствено зближување. Добрата волја прави чуда.

РАБОТА: Понекогаш се станува релевантно и подложно на изненадни промени. Избегнувајте ја варијантата “се или ништо” и различните предизвици кои моше да ви нанесат штета.

ЗДРАВЈЕ: Успорете го забрзаниот ритам, опуштете се.

РАК

ЉУБОВ: Вашето однесување остава лош впечаток. Поради тоа некој ќе го намали емотивното внимание или довербата.

РАБОТА: Потребна ви е мудра одлука, подобро е да ја промените листата на приоритети орколку да ризикувате со работи кои не ги познавате.

ЗДРАВЈЕ: Во вечерните часови добро ќе ви дојде релаксација

ЛАВ

ЉУБОВ: Залудно се противите на нечии намери, дозволете работите да се одвиваат сами по себе.

РАБОТА: Најлесно е вината да им се префрли на други, но на тој начин ништо не решавате во своја корист.

ЗДРАВЈЕ: Важно е правилно да ја контролирате својата суета.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Нема потреба премногу да барате од саканата личност. Големата упорност понекогаш носи спротивен ефект.

РАБОТА: Се обидувате да ги остварите своите деловни намери, но тоа има своја цена.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде забава, но и релаксација и опуштање

ВАГА

ЉУБОВ: На средбата со саканата личност секогаш избирате погрешна тактика, порано или подоцна мора да се соочите со вистинат акоја што ве потиска.

РАБОТА: Доколку не ги разбирате мотивите и идеите на некој, не можете да ја прифатите важноста на различните правила на деловно-финансиска соработка.

ЗДРАВЈЕ: Потребно е да ја подобрите Вашата психофизичка рамнотежа и Вашето расположение.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Расположени сте за нова романса и тоа не го криете. Сакате да постигнете се што Ви сакаат срцето и душата.

РАБОТА: Новите идеи што ги предлагате на соработниците ја потврдуваат вашата оригиналност во размислувањето и подготвеноста да прифатите сет од заеднички цели.

ЗДРАВЈЕ: Емоционалната афирмација делува позитивно на вашата психофизичка состојба.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Испланијрајте некоја несекојдневна забава во друштво на саканата личност. Препуштете се на својот имагинарен дух и страстните импулси.

РАБОТА: Не дозволувајте да имате недостаток од оптимизам и јака желба во одлучувачките моменти пред соработниците

ЗДРАВЈЕ: Дозволете си себеси активен одмор и релаксација.

JАРЕЦ

ЉУБОВ: Нема причина да се чувствувате несигурни или да ја прикривате вистината во средбата со саканата личност. Осигурајте се дека правилно ги објаснивте вашите намери.

РАБОТА: Не заборавајте дека сè има своја “здрава граница”, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи психолошко опуштање и повеќе часови здрав сон.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Нема причина да се чувствувате несигурни или да ја прикривате вистината во средбата со саканата личност. Осигурајте се дека правилно ги објаснивте вашите намери.

РАБОТА: Вие сте премногу зафатени во областа на бизнисот и одговарате на премногу повици. Не заборавајте дека сè има своја “здрава граница”.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи психолошко опуштање и повеќе часови здрав сон.

РИБИ

ЉУБОВ: Ќе забележите дека нешто необично се случува со вашиот партнер, но не посветувате доволно внимание на заедничките проблеми.

РАБОТА: Нема потреба да се прават бизнис компромиси. Постои лимит до кој можете да преговарате за новите услови.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи релаксација, опуштете се од напорните обврски.

(73)

Вашиот коментар