Идеална комбинација за брак: Овие 9 хороскопски знаци најдобро се сложуваат

 
 

Некои хороскопски знаци подобро функционираат заедно за разлика од другите.

Едно истражување докажало дека одредени знаци повеќе ви одговараат од останатите. Астролозите нагласуваат дека улога играат многу важни фактори, како што се возраста и животните планови. Но ѕвездите можат да откријат дали некоја врска ќе биде позитивна и хармонична или комплицирана.

Еве кои хороскопски знаци имаат најголеми шанси за среќен и складен брак:

1. Водолија (маж) и Водолија (жена)

2. Јарец (маж) и Јарец (жена)

3. Девица (маж) и Девица (жена)

4. Овен (маж) и Овен (жена)

5. Близнаци (маж) и Близнаци (жена)

6. Стрелец (маж) и Овен (жена)

7. Бик (маж) и Вага (жена)

8. Лав (маж) и Овен (жена)

9. Скорпија (маж) и Риби (жена)

(467)

Вашиот коментар