Кофеинот ја зголемува сексуалната желба: Еве зошто љубителите на кафе се подобри во кревет!

 
 

Жените се порасположени за секс ако пијат многу кафе!

Дали сексуалниот живот е добар или лош зависи од личноста со која спиете, но се чини дека науката сепак открила зошто некои луѓе се подобри љубовници.

Едно истражување на Универзитетот во Тексас покажало дека само две шолји кафе на ден влијаат позитивно на сексуалниот живот.

Мажите кои ја пијат таа количина на кафе се изложени на 42% помал ризик од еректилна дисфункција. Освен тоа, кафето го зголемува женското либидо. Се засилува протокот на крвта низ телото до гениталиите, а науката верува дека жените кои пијат барем една шолја кафе дневно имаат зголемена желба за секс.

Кафето нè прави подобри во спортот, а со оглед на тоа што сексот е физичка активност, ова се однесува и на спортските активности во креветот.

Издржливоста е исто така многу важна, а научниците заклучиле дека многу спортисти, кои со години добиваат златни медали, пијат кафе пред вежбање.

(264)

Вашиот коментар