Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

 
 

Секој хороскопски знак, со оглед на своите особини, поинаку се снаоѓа во креветот и додека некои знаковисе природни таленти, на другите баш и не им оди…

1. Терезија
Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на други, многусе сексуални и во состојба се на партнерите да им пружат анјдобар секс кој го имале во животот.

2. Овен
Овните главно сакаат да бидат совршени во се, па така и во сексот. Поседуваат фантастична сексуална кондиција и знаат што треба да прават за да партнерот во потполност ужива.

3. Бик
Сексуалната кондиција, имагинацијата и непредвидливоста се она што ги красат луѓето од овој знак. Тие со задоволство го слушаат она што партнерот го сака и посакува, и тие се обидуваат да го направат тоа многу добро.

4. Стрелец
Сексот и здравиот љубовен живот се многу важни за овој знак, како и самопочитување и самодоверба. Тие сакаат и’ нивниот партнер да се чувствува така.

5. Скорпија
Луѓето родени во овој знак важат за најсекуларни во Зодијакот. Тие многу сериозно го сфаќаат сексот, дури и кога во него се разиграни и забавни. Спонтани се и по малку диви во креветот.

6. Лав
Лавовите знаат како да стигнат до партнерот на начин каков што не би очекувале, а во кревет тие се еден од најопасните знаци. Тие ја знаат важноста на љубовта меѓу партнерите. Тие се добри во креветот и ги почитуваат желбите на љубовниците.

7. Водолија
Тие се авантуристички настроени во креветот, храбри и одважни. Сепак, тие можат да станат малку небрежни кога станува збор за љубовта и сексот.

8. Риби
Луѓето родени во овој знак знаат да бидат малку нечувствителни на туѓите желби во креветот, а не се осмелуваат отворено да разговараат ниту што тие самите би сакале. Иако знаат да бидат забавни за време на сексот, може да се каже дека се малку мрзливи во кревет.

9. Јарец
Тие уживаат во сексот и знаат како да пружат задоволство, но често тоа е половично и површно. Тие, исто така, немаат баш кондиција за сексуални игрички.

10. Близнаци
Ним не им е важно да им пружат задоволство на партнерот, поважно им е сами да се задоволат. Тие ретко даваат повеќе отколку што мораат. Знаат да бидат многу себични, па дури и непристојни за време на сексот.

11. Рак
Тука станува збор за многу немарни луѓе кога станува збор за интимност. Тие знаат добро да изгледаат и имаат атрактивни тела, но во креветот се доста здодевни.

12. Девица
Понекогаш се чини дека поимот секс и Девицата се два различни света. Тие можат да размислуваат и да фантазираат за сексот, но се слаби кога треба да направат нешто конкретно.

(394)

Вашиот коментар