Неделен хороскоп од 4 до 11.3.2019

 
 

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов
Ќе наоѓате љубов на секој чекор и секој ден. Нема да биде ништо потребно за да ја остварите. Вакви шанси ќе ве возбудат. Сепак, од другата страна ќе добивате критики. Занемарете ги.

Кариера
Можеби ќе ви се чини дека вашето знаење и стручност не се вреднувани како што треба. Сепак, во вториот дел од неделата ќе станувате многу потребни за оние за кои работите. Не размислувајте премногу, едноставно работете.

Здравје
Подобро е да верувате отколку да се сомневате.

Овен 21.3-20.4.

Љубов
Довербата и стабилноста на личните односи ќе станат важни во љубовниот живот. Енергијата ќе ја насочите во постигнување токму на таа стабилност. Партнерот ќе биде пријатно изненаден. Оние кои се сами ќе бараат сериозна врска и ќе веруват дека тоа е веднаш изводливо.

Кариера
Вашата голема желба за иницијатива ќе добие залет. Меѓутоа ќе треба на почеток да проверите многу детали. Тоа малку ќе ве забави и ќе ве замори. Потпрете се на своите сили и подобро организирајте ја работата.

Здравје
Вежбајте јога или медитирајте.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов
Се поважно ќе ви биде заедништвото во личните односи, а токму тоа ќе ве донесе чекор понапред. Некои ќе размислуваат за почеток на заеднички живот како двојка. Ќе има и такви што ќе си ја освежат својата врска, и секако ќе престанат да приговараат.

Кариера
Ќе работите без притисок, но со голем придонес. Ќе бидете вредни и подготвени да се понудите за работа секаде каде има потреба. Некои колеги ќе бидат зачудени, зашто не се навикнати да ве гледат во такво издание. Само продолжете.

Здравје
Уживајте во спортот и во животот.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов
Преокупираноста со домот и семејството ќе биде голема, а вие сте подготвени до крај да се изборите. Оние во стабилни врски ќе го обноват својот еротски живот на различни начини. Оние кои уште бараат сродна душа, ќе бидат упорни и ќе одат до крајност во додворувањата.

Кариера
Не само што надредените го зголемуваат притисокот врз вас, туку и ве провоцираат. Најдобро е да се повикате на правилата во работењето и стриктно да се придржувате кон нив. Ако тоа не оди, не се впуштајте во киавги, зашто во истиот момент ќе загубите.

Здравје
Неопходна ви е секојдневна релаксација.

Рак 22.6-22.7.

Љубов
Пред вас се искуства и искушенија, кои би можеле да ве збогатат како личност. Ќе има двоумења како да се поставите кон другата страна, но нека критериумот не ви биде само вашето лично задоволство. Бидете тоа што сте и планирајте на подолг период.

Кариера
Ќе се замислите во улога на иницијатор на работите. Многумина навистина ќе ги раздвижуваат или на свој грб ќе ги носат повеќето работи. Колегите со задоволство ќе се потпираат на вас. Пред вас е интересна недела во која ќе станете свесни за својата улога и сила.

Здравје
Комбинирајте го спортот со опуштање.

Лав 23.7-22.8.

Љубов
Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен па ниту вашата најдрага личност. Прифатете ја таква каква што е и ќе се уверите дека без непотребни притисоци и барања, ќе бидете сосема среќни.

Кариера
Вработените во услужни дејности ќе имаат многу работа, додека другите ќе бидат отворени за помош на колегите. Некои ќе се покажат како добри советници, а своето знаење лесно ќе го применуваат во пракса. Ќе има и преодни недоразбирања во комуникациите.

Здравје
Повремени нервози и мали грижи.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов
Ќе се чувствувате како да може да поместувате планини. Саканата личност ќе ви даде поддршка, а комуникацијата меѓу вас ќе се подобри. Многумина ќе бидат среќни. Оние кои уште се сами секако нека излегуваат. Ќе има убави дружби.

Кариера
Ќе ви недостига енергија за да завршите се што сте планирале, па затоа ќе сепојават замор и нервоза. Работата треба подобро да ја подготвите и да ја испланирате. Не комплицирајте, па ќе успеете се да завршите.

Здравје
Одете во природа или барем прошетајте се на воздух.

Вага 24.9.-23.10

Љубов
Љубовното секојдневие еден ден ќе ви изгледа како да е од бајка, а другиот ден ќе ви биде здодевно. Оние во врски ќе треба подобро да балансираат и да го негуваат своето паметење за да се сетат дека вчера им беше сосема добро.

Кариера
Пред вас се нови предизвици, кои бараат паметен и обмислен пристап. Ќе треба се повеќе да соработувате со колегите, а неретко ќе создавате или прифаќате компромиси. Не го земајте тоа за негативност, зашто повеќе глави подобро размислуваат.

Здравје
Најдете малку мир само за себе.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов
Неројатно малку ќе се оддалечите од саканата личност. Ова заладување вие нема да го сфатите сериозно, туку ќе го надминете со хумор и позитивен став. Хуморот секако е добар, па сепак внимавајте да не претерате со шегите на туѓа сметка.

Кариера
Ќе можете без најмалку страв да се потпрете на вашите претходни резултати. Некои тоа ќе го искористат да одат чекор понатаму, а ќе има такви кои ќе живеат на стара слава додека е можно. Главно, немојте да заспиете, работата си оди напред, а со неа ќе треба да одите и вие.

Здравје
Обезбедете си повеќе време за добар сон.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов
Вашиот љубовен живот ќе стане потивок, подискретен. Оние во врска ќе се наоѓаат на познати места каде што се движат, додека ќе ги занемарат можностите за зилегување на поатрактивни места и настани. Осамените ќе флертуваат со колеги од работа.

Кариера
Ќе ви се чини дека се можете сами да постигнете. Сепак поддршката од другите ќе ви биде добредојдена. Ќе ја имате, иако нема да сметате на неа. Затоа на време препознајте ја и искористете ја. Повеќе луѓе ќе постигнат подобри резултати.

Здравје
Верувајте во подобро утре.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов
Ќе се засили потребата за интимност. Затоа многумина кои се во стабилна врска ќе се повлекуваат во својот дом и ќе уживаат заедно. Нема многу да излегувате. За осамените тоа значи повеќе фантазирања, а помалку дружење и шанси за љубов.

Кариера
Ослободете се од големите дилеми со кои се оптеретувате кога работите не одат како што сте испланирале. Можеби се ќе излезе и подобро од вашата замисла. Поработете на својата флексибилност и отвореност. Резултатите пристигнуваат.

Здравје
Обезбедете си повеќе сон и повеќе време за размислување.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов
Ќе бидете сигурни во вашите чувства и без оглед на надворешните услови, нема да дозволите ништо да ви се испречи на љубовниот пат. Освојувачите ќе освојуваат со голема самоувереност, а оние во врска ќе ги поттикнуваат партнерите на позитивен став.

Кариера
Како што ќе минува неделата, се повеќе ќе увидите дека оние недопирливи или скриени теми добиваат на значење. Кон крајот на неделата тоа ќе стане толку важно, што ќе ја занемарите вистинската работа. Не заборавајте ги вистинските обврски.

Здравје
Не претерувајте со опуштањето.

(152)

Вашиот коментар