Ослободете се од непријатниот здив на многу едноставен начин

 
 

Непријатниот здив е чест проблем на многумина и задава непријатност.

За среќа, постои природно решение, кое може засекогаш да го реши овој проблем.

Овој рецепт од природни состојки е наменет за сите оние кои и покрај редовното миење на забите и консумирање мастики и бомбони, не успеваат да се ослободат од оваа непријатност.

Направете смеса со цимет, мед и лимон и земајте ја секое утро.

Состојки:
– 1/2 лажица цимет во прав
– 1/2 лажица мед
– 2 лимона

Подготовка:
Циметот и медот прелијте ги со една шолја топла вода и мешајте додека медот не се растопи. Потоа додадете го сокот од лимонот. Добиената смеса ставете ја во тегла и ставете ја во фрижидер. Секое утро или секогаш кога мислите дека треба да го освежите здивот, земете по една голтка и исплакнете ја устата со неа, па потоа голтнете.

Пробајте, нема што да загубите!

(55)

Вашиот коментар