Секој хороскопски знак има слаба точка која „ќе го излуди“ во кревет

 
 

Астрологот и тренер за живот, Џошуа Мек Гваер тврди дека секој хороскопски знак има одредени предиспозиции кои влијаат на неговиот сексуален живот и дека некои хороскопски знаци се покомпатибилни едни со други во кревет.

1. Овен
Овенот сака да преземе иницијатива и за него е важно да ја задржи искрата. Ним многу лесно му станува здодевно, па затоа им е важно да пробаат нови работи како нови секс играчки и нови пози, но исто така ќе им биде забавно да имаат секс на необични места, како на пример на масата во кујната или во автомобилот. Тие најдобро се снаоѓаат со Лав, Стрелец, Терезија, Рак и Близнаци.

2. Бик
Биковите сакаат да ги истражуваат и сакаат да ги размазат сите сетила. Ќе одвојат време да дознаат што е најдобро за нив. Тие го поврзуваат сексот со храната и сакаат да го комбинираат. Тие ќе уживаат во предиграта за време на која нивниот партнер, на пример, го храни со јагоди, или јадат чоколаден сируп или мед едени од друг. Тие најдобро се снаоѓаат со Девица, Јарец, Скорпија, Риби и Лав.

3. Близнаци
Близнаци имаат двојна личност и ќе бидат среќни што и двете од овие личности се вклучени во играта, па затоа сакаат да бидат наизменично меѓу доминантни и покорни улоги. Тие сакаат да играат улоги и веројатно имаат навистина интересна идеја за снимање домашни видеа. Тие се компатибилни со Терезија, Водолија, Стрелец, Лав и Риба.

4. Рак
Раковите сакаат да му угодат на партнерот, да го опкружуваат со љубов и внимание, но и тие сакаат кога станува збор за нив. Тие се заинтересирани за играње улоги, а особено ќе уживаат да дејствуваат како полицаец или пожарникар. Тие се најмногу компатибилни со Скорпија, Риби, Јарец, Девица или Бик.

5. Лав
Огнените Лавови сакаат да доминираат, а како хороскопски знак најмногу склони се кон егзибиционизам, ќе уживаат во секоја можност да ги покажат своите љубовни вештини. Затоа ќе сакаат секс во тројка, секс во јавност или дури и снимање на љубовниот чин. Тие се согласуваат со Овен, Стрелец, Водолија, Терезија и Близнаци.

6. Девица
Чувствителните Девици ќе уживаат во тантричкиот секс и можноста да се поврзат со партнерот на подлабоко ниво. Нивните најдобри партнери се Бик, Рак, Риба, Скорпија.

7. Терезија
Терезијата сака рамнотежа, така што не е невообичаено тие да се доминантни во јавноста, во креветот сака да преземе субмисибна улога. Иако се сметаат за многу романтични, тие ќе уживаат во фантазиите кои вклучуваат оргии или групен секс, а ќе им се допаднат секси костуми. Најмногу им одговараат Близнаци, Ракови, Водолија, Стрелец и Лавови.

8. Скорпија
Најсексипилниот лик обожава контрола, а тие ќе уживаат да ги врзуваат очите на партнерот,да ставаат лисици на рацете или да го гризат. Ќе сакаат сè што ќе ги натера да им помогнаме да ги поместат границите или да ги туркаат преку работ како игри со коцки мраз или топол восок. Најдобри партнери за нив се Риба, Рак, Бик, Девица.

9. Стрелец
Стрелците сакаат да се чувствуваат расзмазено па ќе им одговараат луксузни чаршафи, скапи миризливи свеќи или екстравагантна долна облека, но ќе уживаат и да имаат секс на отворено или во јавноста. Најдобро им одговара Овен, Лав, Водолија, Терезија или Близнаци.

10. Јарец
Јарците сакаат да шефуваат, како во спалната соба така и вон неа. Тие ќе иузлудат од можноста за врзување на партнерот, а ќе уживаат и во садо-мазо игрите. Се разбира, ако тие се оглавни. Тие се согласуваат со Девица, Бик, Рак, Риби и Сорпија.

11. Водолија
Водолиите се љубопитни, па затоа ќе сакаат сè ново и невообичаено, како што се долна облека која се јаде или секс во јавноста, и нема да им биде тешко да пробаат некој сексуален фетиш. Идеални партнери за нив се Близнаци, Терезија, Лав, Стрелец и Овен.

12. Риба
Сензуалните Риби ќе го сакаат бавниот секс кој започнува со нежна масажа, а најмногу ќе уживаат со посветен партнер кој сака да преземе иницијатива. Тие се согласуваат со Скорпија, Рак, Девица, Јарец и Бик.

(896)

Вашиот коментар