15 секс чекори кои секоја жена ги бара од својот маж

 
 

Мислите дека знаете што точно сака вашата жена во кревет? Размислете повторно, бидејќи има добри шанси да не знаете.

Вистина е да се каже дека понекогаш самите жени не знаат што сакаат во креветот. Сите тие знаат дека сакаат само да имаат навистина добар секс. Збунувачки, знам.

Има, меѓутоа, некои работи што сите жени ги уживаат за време на сексот, кои за среќа ги видов на темата на Reddit насловена како “Дами, какви совети за секс барате од вашето момче?” каде жените ги објаснуваат овие детали на брутален начин.

Верувам ќе сакате да земете забелешки, господа.

1. “Насмејте нè … нема потреба да брзате, одвојте време на секое место и обрнете внимание на тоа како реагираме за да знаеме дали треба да продолжите или да останете таму уште подолго”.

2. “Ве молам, не се фокусирајте на крајната игра (вашиот оргазам), тоа ќе се случи, и ви ветувам, ако одвоите време, крајниот резултат ќе биде добар.”

3. “Само затоа што сте дојдени, не значи дека не треба да сме атрактивни и готови со секс. Знам дека можеби сте уморни, но немојте автоматски да претпоставувате дека сум завршена кога ќе ви дадам мал одмор за да се вратите во акцијата “.

4. “Добра работа е кога еден човек ќе се отвори за време на сексот. Зборување валкано или кажување колку добро се чувствуваме и како ме сакате по цел ден или нешто слично е добра работа. Исто така повеќе сакаме мажи кои се гласни при сексот, бидејќи прават да се чуствуваме поубаво “.

5. “Анален секс. Користете лубрикант во големи количини. Ако мислите дека употребувате доволно, користете повеќе, а потоа пополека намалете. Всушност, прво, само давајте ние да ви даваме инструкции. Потоа, ќе ви покажеме колку брзо/тешко треба да се оди. ”

6. “Бидете способни да се смеете во креветот”.

7. “Не брзајте директно за клиторисот, најпрво треба да се загреете, целото наше тело е чувствително на допир. Лижете, бакнете, грицкајте и притиснете го својот јазик над секој дел од него. Пробајте да правите галама! Не е важно дали сте паметни или не, но оние вибрации што патуваат од грлото и врз нашите делови се чувствуваат како најдобриот вибратор досега. ”

8. Правете се како да не ви е гајле за ништо.

9. “Мразиме кога момчињата користат прст со одење и надвор брзо. Ако сакате секс, би ве замолил да го користите вашиот пенис.”

10. Шлапање по тело! Оние од нас кои го сакаат тоа, претпочитаат да го правите тоа често. Очигледно комуникацијата е клучна, но ако сте со една жена која сака да биде испрскана, искористете го тоа максимално!”

11. “Поставувањето расположение е типично, кога работите се чувствуваат романтично,  и ние се чувствуваме романтични. За жените, физичката возбуда не се преведува на ментална возбуда, и заедно треба за во добро време”.

12. “Гледајте во очи секогаш кога сте во позиција што ни дозволува.”

13. “Тоа е клиторис, а не тропач за врата. Не почнувајте да го мешате, како да сте ја виделе вашата омилена порнографска ѕвезда.” Шансите се дека таа ќе создаде отпор кон чувствителноста што вообичаениот маж не го има “.

14. “Брадавиците не се единственото чувствително подрачје на градите.”

15. “Сите жени сакаат груб секс. Не грижете се, нема да се скршат”.

Значи, ако таа вели дека сака груб секс, пробајте и вие да бидете груби. Не се враќајте назад.

(793)

Вашиот коментар