3 обични работи кои сигурно ќе ви го подобрат сексуалниот живот

 
 

Понекогаш кога односите помеѓу партнерите се заладуваат, страста стагнира па не ви е баш дојдено до жешки сексуални игри во спалната соба.

Доколку сте со план да го зачините својот запоставен сексуален живот, 3 сосема обични работи ќе ви помогнат во целта.

Еве што повторно ќе ја разгори страста под чаршафите:

Секси долна облека
Во спроведената анкета која опфатила 1.000 мажи и 3 можни одговори на прашањето – Што најмногу ве возбудува (валкани разговори, мастурбирање или секси долна облека), дури 92% од нив го одбрале одговорот под бр. 3.

Ова и не доаѓа како некое преголемо изненадување, нели? Време е да ја обновите својата долна облека и овој пат заборавете на комфорот и удобноста.

Дадете им предност на чипката, секси градниците со длабоко деколте и долната облека со проѕирни елементи.

3-raboti-koi-ke-vi-gi-podobrat-seksualniot-zivot-02.jpg

Лубрикант
Доколку мислите дека оние коишто користат лубрикант не се во ред, крајно време е да се ослободите од овие предрасуди.

Тој е одличен додаток кој најчесто ја забрзува и олеснува сексуалната игра. Имајте на ум дека постојат 3 видови на лубриканти – оние на база на вода, на база на силикон и на база на масло.

Лубрикантите на база на вода може слободно да ги користите во комбинација со кондомите, бидејќи не го загрозуваат нивното заштитно дејство.

Лубрикантите пак со силиконска база може да се употребуваат во комбинација со сексуални играчки и помагала. Имајте предвид дека оние лубриканти кои се базираат на масла ги уништуваат кондомите.

3-raboti-koi-ke-vi-gi-podobrat-seksualniot-zivot-03.gif

Вибратор
Вибраторот е како црниот мал фустан – едноставен додаток кој мора да го има секоја жена. Изборот е секако огромен, а додека купувате модел кој вам ви одговара вклучете го и партнерот во изборот и забавувајте се.

Ослободете ги своите инхибиции и дозволете страста да исплива на површината. Нема ништо табу и срамно во сопственото сексуално задоволство.

3-raboti-koi-ke-vi-gi-podobrat-seksualniot-zivot-04.jpg

 

(450)

Вашиот коментар