3 хороскопски знаци кои не можат без сeкс

 
 

Тие се познати како богови на сексот. Ништо не им е чудно и не умеат да кажат “не”. Ви ги претставуваме трите хороскопски знаци, кои едноставно не можат да живеат без секс.

Шкорпија
Кога станува збор за љубовта, страста и сексот, Скорпионите секогаш се присутни и го имаат главниот збор. Тие се алфа и омега на сексуалните вештини и лесно ќе ве воведат во светот на фетиши. Познати како одлични љубовници, Скорпионите имаат и неодолива сила на привлекување и особено изразена аура со која можат да привлечат кого сакаат, но и да го принудат да игра по нивните правила. Ако случајно наидете на скорпија знајте дека ќе “паднете”, кога ќе дојде време, а вашата ноќна авантура ќе биде крунисана со најинтересниот секс кој некогаш сте го имале.

Рак
Претставниците на овој Хороскопски знак се особено емотивни, но и страсни. Тие сметаат дека сексот е најдобар начин да се постигне близина и се многу отворени и либерални. Не се плашат отворено да ги покажат своите интереси и да предложат интимно запознавање. Меѓу Раковите има најмногу сексуална страст, која тешко може да ви мине без да и се посвети внимание. Комуникацијата со нив може да трае цела ноќ, а задоволството долго ќе го паметите.

Близнаци
Кралеви на фетишите. Тие се особено страстни и откачени, исто и ретко верни, а имаат и проблем со останувањето во долга врска или брак. Нив ги возбудува флертот и играта која води до креветот. Особено се возбудуваат при присуство на трети човек. Обожаваат фантазии и секс по телефон или камера, а често имаат и своја приватна видео продавница со секси филмови. Од нив треба и да се пазите, бидејќи се познати како големи ловци кои не се одбиваат лесно од својот “плен”.

(61)

Вашиот коментар