4 најмоќни знаци на Зодијакот

 
 

Кога велиме дека нешто е „запишано во ѕвездите“ тогаш обично мислиме на идните случувања и она што не очекува во животот.

Астрологијата на раѓањето ја креирале Вавилонците кои правеле карти за да предвидат одредени настани и временски услови. Денес, астрологијата обично се користи поради забава и дели совети на припадниците на Зодијакот, кои се поделени во 12 типа.

Од 12те занаци, само четири имаат многу моќни карактеристики.

ОВЕН
Првиот знак на хороскопот и како таков навиканти се да бидат први во соочувањето со некои ситуации. Поседуваат многу моќни карактеристики како што се исклучителни особини на лидер. Многу моќни лидери се родени во овој знак, каок што се Томас Џеферсон, Леонардо да Вични и Маја Анџело. Многу познати личности од светот на забавата и бизнисто се исто така родени во овој знак: Мараја Кери, Лејди Гага и Хит Леџер.

ЛАВ
Уште еден огнен знак, а како и самиот елемент укажува за силната личност која има голема сила и моќ. Овие каратеристики најдобро се опиуваат за лицата родени во знакот на Лавот. Доколку некогаш сте сретнале некој инспиративен актер или актерка, многу е голема веројатноста дека се родени во овој знак. Лавот сака да забавува и да ужива во вниманието од другите луѓе поради што се и толку моќни. Познати личности родени во овој знак се Џастин Тимберлејк, Мадона, но и Бил Клинтон.

РАК
Познат и по својата топла и сочувствителна личност, па поради тоа Рако има многу пријатели и многу се сакани. Поради многубројните пријатели кои ги има, Ракот може многу лесно да стане лидер и личност на која луѓето и се обраќаат за совет. Поради тоа се познати и како добри лидери и луѓе кои инспирираат други. Некои Ракови кои се родени на 30. јуни можат да бидат и силни само на тупаници како што е Мајк Тајсон. Познати ракови се Фрида Кало, Јулиј Цезар и Џорџ Буш.

ШКОРПИЈА
Оние родени во знакот на Шкорпија се многу страствени, можеби и поради тоа што имаат страст и интензивна личност тие стануваат и одлични лидери. Ретко кога Шкорпијата не го добива она што го сака. Шкорпијата нема проблеми да биде јасна и нема да жали искрено да ви го каже мислењето кога ќе го побарате. Понекогаш нивните зборови можат да бидат болни и опасни, затоа поставувајте им прашања на кои навистина сакате да добиете одговор. Познати Шкорпии се Пабло Пикасо, Рајан Гослинг и Кејти Пери.

(108)

Вашиот коментар