PornHub ја објави статистиката за 2018: Што гледаат најмногу Македонците?

 
 

На крајот на секоја година се сумираат впечатоците за тековната година, па така и познатиот порно сајт направи листа на прегледи. По се судејќи, 2018 година била исклучително плодна за овој сајт.

PornHub забележал скоро 34 милијарди посети, со околу 92 милиони посети дневно и скоро 31 милијарда пребарувања во 2018 година. На сајтот се додадени скоро пет милиони нови видео клипови, а за да ги изгледате сите би ви биле потребни над 115 години.

Корисниците најмногу пребарувале Сторми Даниелс, Форнит, 4К, Романтично, Транс, На отворено, Тетоважи, Тиндер „Bowsette“ и Тројка.

Најбараните  2018 година се: Лезбејки, Хентаи, Милф, Маќеи, Јапонски, Мајки, Тинејџери, Азијати, Масажа, Кореанци…

Најпопуларни актерки се: Сторми Даниелс, Миа Калифа и Рајли Рид, а најпопуларни глумци Хорди Ел Нињо Пола, Џони Синс и Џејмс Дин.

Просечно на сајтот посетителите се задржуваат дури 10 минути и 13 секунди и тоа најдолго на Филипини, а најкратко од Русија.

Најгледани категории во 2018 година биле: Лезбејки, Јапонски, Милф, Ебони и Хентаи.

Во Македонија, Босна и Херцеговина и Албанија најпопуларна категорија е Милф, а во Србија, Црна Гора и Хрватска „старки“. За прв пат во извештајот го има Косово, и таму најпопуларна категорија е Милф. Унгарците најмногу гледаат Лезбејки, а Бугарите „Анал“.

Жените најмногу бараат лезбејки, мажите јапонски, а најпопуларна нова категорија е Фортните и во двата случаи. Жените се од 25 до 35 отсто од публиката на сајтот PornHub, во зависност од земја до земја.

Од познатите личности и натаму без конкуренција е Ким Кардашијан (чие домашно видео секоја минута се гледа по 55 пати), а меѓу гејминг ликовите водат оние од Овервач, Нинтендо униврзумот и секако Лара Крофт.

(611)

Вашиот коментар