Беше порно глумица за која зборуваше цела планета, сега живее сосема различен живот, има 14 деца!

 
 

Во 2009 година таа беше главна тема на сите светски медиуми. Наџа Сулеман беше порно глумица и стриптизерка која веќе имала 6 деца кога родила уште 8. Нејзиниот живот со месеци беше актуелен во јавноста, а потоа еуфоријата се намали. Еве како изгледа денес.

Фотографијата од трудничкото стомаче на Наџа Сулеман после успешното “ин витро” оплодување во 2009 го обиколи светот. Преку ноќ станала славна и медиумите се натпреваруваа кој прв ќе објави вест за неа и приновата. Во такви околности не било лесно да се израснат осум бебиња и шест деца.

 

“Си го уништив животот и себе и на децата! За што размислував?”, изјави Наџа за американската телевизија “Fox” во двочасовното интервју кое беше прикажано неколку месеци после породувањето.

 

Многу набрзо беше откриено дека таа живее од социјална помош и дека јавноста остро ја осудуваат. Се појавуваше во сите печатени медиуми, па дури и во телевизиската емисија на Опра.

Денес Натали е горда и самохрана мајка на 14 здрави деца иако долго време едвај “врзувала крај со крај”, а едно време дури повторно работела како стриптизерка, но тој период за среќа кратко траел.

 

A post shared by Solomon Family (@nataliesuleman) on

Судејќи по фотографиите кои редовно ги објавува на Инстаграм, таквите времиња се останати во минатото.

 

“Од очај и сиромаштија, за да преживеам и да го хранам семејството, се жртвував и усрамено го прифатив новиот и непосакуван идентитет “Октомама”. Во март 2013 година ставив точка на тоа. Заедно со семејството го напуштивме местото кое штетно влијаеше врз нас, пред да ме убијат и да ги уништат животите на моите деца. Се вратив кај моите корени, личноста која бев пред да бидам мајка на осум деца. Се вработив како терапевтка и учам за мастер”, рекла таа.

(544)

Вашиот коментар