Жена загинала додека правела торта, се задушила пред очите на синот

 
 

Жена (58) од Франција загина вчера пред очите на својот син (15) во бизарна несреќа додека подготвувала торта.

Нејзе марамата (шалот) и се заплеткала во блендерот и се удавила во кујната во нејзиниот дом во Сент Етјен, пишува „Ле Прогрес“.

A mother has died after she was strangled by her food processor when her scarf got caught in the machine while she made a cake with her 15-year-old son. The tragedy happened in the city of Saint-Etienne in eastern France (stock image)

Тинејџерот повикал итна помош кои му рекле да го исклучи апаратот од струја и да ја пресече марамата.

За жал на несреќната жена и немало спас, без оглед на обидите на лекарите да ја оживеат кога пристигнале на местото.

Синот објаснил дека до трагедијата дошло додека правеле торта, а обдукцијата и истрагата треба да утврдат што точно се случило.

(410)

Вашиот коментар