Згодна девојка уапсена на плажа поради тоа што носела провокативно бикини: „Не разбирам во што е проблемот“

 
 

Една туристка од Тајван била казнета поради премногу провокативното бикини на една од филипинските плажи.

20-годишната Лин Зу Тинг била на летување на Боракај со своето момче. Тие ја посетиле плажата Пука, а девојакта носела и повеќе од провокативно бикини на кое имало само една лента на интимните делови.

Верувале или не, полицијата до неа дошла откако тамошните туристи ја фотографирале на плажата и објавиле фотографии на социјалните мрежи.

Полицијата потоа ја посетила во хотелот каде што била уапсена.

„Во нашата конзервативна култура такво нешто не е дозволено“ – вели полицаецот Џес Бајлон.

Лин изјавила дека не знаела дека носењето бикини е забрането и дека станува збор за нејзино лично изразување.

Во полицијата таа морала да плати казна од 45 евра за да може да го напушти остовот.

(1007)

Вашиот коментар