Има јазик долг 16 сантиметри и поради него заработува 20.000 долари

 
 

Манекенката и инфлуенсерката Микајла Саравија (21) има јазик долг дури 16 сантиметри, поради што ја следат 2 милиони луѓе на Инстаграм, а врз основа на должината на овој орган, таа заработува пари!

Заработува од 6.000 до 20.000 долари со лижење на разни артикли на постовите на Инстаграм. Сето ова е придружено со оскудна облека и провокативни пози.

View this post on Instagram

Y’all like my new hair style? ??‍♀️

A post shared by KKVSH (@kkvsh) on

Уште во основно училиште, таа станала свесна за тоа дека е различна.

– Се запознав со мојот долг јазик во шесто одделение. Сакав да бидам различна“, рекла таа во интервјуто.

View this post on Instagram

Comment if it’s your birthday and I’ll say happy birthday ??? Don’t lie

A post shared by KKVSH (@kkvsh) on

Таа вели дека поради популарноста што ѝ ја донел нејзиниот јазик, таа не е вообразена.

– Стојам со двете нозе на земјата. Би сакала луѓето да го разберат тоа “, рекла Микајла.

(920)

Вашиот коментар