Лекар ја убил својата девојка откако ставил кокаин на својот пенис

 
 

Еден лекар по пластична хирургија посредно влијаел неговата партнерка да се предозира, кога пред оралниот секс на врвот на својот пенис ставил кокаин, за што не ја известил девојката која при поголемата доза наркотици, починала.

Лекарот Андрес Давид Нидербличер од Халберштат во Германија, осомничен е за убиството на својата партнерка Ивон М. (38) откако истрага покажала дека таа не знаела за присуството на опојната дрога на неговиот полов орган.

Како што се наведува, тие се запознале преку сајт за запознавање и имале секс без обврски, но девојката никогаш не знаела дека Нидербличер користи кокаин во сексуални цели.

Се смета дека истиот метод го користел и при стапување во однос со уште две лица, а при разговор со нив, утврдено е дека по сексуалниот однос со лекарот имале чуден вид.

Нидбличер е во притвор од април и е обвинет за нанесување тешки телесни повреди кои довеле до смрт.

Семејството на починатата девојка изјавило дека од судот очекува максимална казна затвор за убиецот.

(513)

Вашиот коментар