Летување од пеколот: Баба ја фатила пријателката како и го силува внукот

 
 

Гејл Дикинсон (59) наводно била со 14-годишно момче на Ибица, а неговата баба тврди дека и претходно го фалела и меркала.

Дикинсон со својата пријателка, нејзината мајка и нејзините два сина отишла на годишен одмор на Ибица каде изнајмиле заеднички стан. За време на распоредувањето по соби, момчето сакало да биде во соба со Гејл, а според зборовите на бабаму, веќе првите денови Гејл му упатувала непристојни коментари.

– Слушнав еднаш како му кажува дека е многу убаво развиен, рекла бабата за време на сослушувањето.

Таа тврди дека кобната ноќ нејзиниот внук се шетал во шорцеви и дека таа забележала како Гејл непрекидно го гледа. Бидејќи момчето не сакало да облече маица, бабата се изнервирала и го испратила порано на спиење. Во текот на ноќта, како што тврди, слушнала нешто на балконот, а кога погледнала низ завеста го видела својот внук без оглека и Гејл како го задоволува.

– Беше тоа ужасна сцена, но на неговото лице видов дека ужива, тврди бабабму.

Таа влеи дека Гејл на момчето му наредувала што да и прави, а дека тој слушал без приговори. На прашањето зошто не излегла на балконот за да спречи се, бабата рекла дека не сакала да прави сцена. Наводно веќе следниот ден Гејл била замолена да го напушти станот, а во полиција случајот бил пријавен дури по враќањето дома.

Момчето за време на ослушувањето рекло дека таа вечер бил со Гејл и со својата мајка надвор на пијалак, па дека испил еден коктел од кој му се свртело во главата. Истакнал и дека таа вечер Гејл го допирала кога се вратиле во собата.

Тој рекол дека во еден момент потклекнал и дека имале секс на балконот.

– Бев во шок кога се случи сетоа тоа. Дури наутро кога се разбудив сфатив што се случило и се чувствував валкано. Да сум бил трезен, тоа не би се случило, тврдело момчето на сослушувањето.

Гејл рекла дека до сексуалниот чин не дошло.

– Се се случи одеднаш. Само го почувствував неговиот полов орган во своите уста и веднаш избегав. Тој ме присилуваше да му направам орален секс, тврдела Дикенсон.

Таа рекла дека момчето било опседнато со идејата за секс со неа и дека постојано ја прогонувал.

Судот во четврток ги отфрлил сите обвиненија против Дикенсон.

Семејството на момчето било видно потресено поради оваа одлука на судот, а Дикенсон плачела од олеснување откако излегла од судницата.

(1011)

Вашиот коментар