Претерала со ботоксот и филерите: Никол Кидман едвај го помрднува лицето!

 
 

Познатата актерка и добитничка на Оскар, Никол Кидман, е една од најпознатите актерки на денешницата. Родена е на Хаваите во 1967 година, но до 1970 живеела во Сиднеј.

Станала позната во 1989 година кога го снимила филмот „Денови на грмотевицата“ со идниот сопруг Том Круз, а се прославила со улогата на Сузан Стоун Морето во филмот „Жена за која се умира“ во 1995 година.

Познатата актерка веќе неколку пати била критикувана поради претераните пластични операции. Сега присуствувала на конференцијата за новиот филм „Аквамен“ во Сан Диего, а лицето и’ изгледало потполно неприродно.

Надуена, затегната и пластична се трите зборови со кои би можело да се опише ова нејзино издание, а веруваме дека олку операции воопшто не и’ биле потребни.

 

(285)

Вашиот коментар