Се скарал со жена му, па решил во камиказа стил со авион да ја урива куќата

 
 

Пилот на мал авион вчера загинал кога со леталото со кое што управувал по се изгледа дека намерно влетал во неговата куќа во близина на Јута.

Несекојдневниот инцидент се случил минатата ноќ ,а како што пренесуваат медумите неговата жена и дете кои во тој момент биле присутни во куќата останале неповредени.

Како што соопштуваат лица кои ја водат истрагата , пилото кој загина најверојатно намерно влетал во куќата , неколку сати откако бил уапсен па пуштен под сомение дека ја нападнал неговата сопруга .

Према сведочењето на очевидци, мажот и жената вчерта пиеле и се карале во кањото каде што престојувале. Таму дошле со авионот сопственост на неговиот газда.

Прдениот дел од куќата речиси е целосно изгорен од пламенот кој избил по паѓањето ,а неговата жена и детето за кое што зборувал дека не знае дека е негово останале неповредени

(134)

Вашиот коментар