Ужасна глетка: Акробатка падна од 9 метри висина среде настап

 
 

Циркуска акробатка падна од висина од 9 метри и удри на подот пред публиката на шоуто Winter Wonderland во Хајд Парк во Лондон.

Џеки-Луис Армстронг најверојатно не се фатила добро за елементите за време на нејзината акробатска точка и падна пред очите на публиката во која имало и деца.

Членовите на циркуската трупа веднаш се стрчале да ѝ помогнат и акробатката е пренесена во болница.

„Глетката беше ужасна, таа врескаше од болка, беше многу трауматично кога тресна од подот. По минута-две имаше соопштение на разглас да си заминеме“, изјави очевидец.

Директорот на циркуската трупа, Мартин Бартон, изјави дека Армстронг е многу искусна акробатка.

„Засега не можеме да ви дадеме повеќе информации за нејзината здравствена состојба“, рече тој.

Публиката била замолена да си замине од салата и на гледачите им биле понудени влезници за следното шоу.

(329)

Вашиот коментар