5-годишно девојче од Нигерија ја презема титулата „најубаво девојче во светот“

 
 

5-годишно девојче беше прогласено за најубавото девојче во светот, откако фотограф објави 3 нејзини фотки на Инстаграм.

Jare од Нигерија позира пред објективот на фотографот во едноставно фустанче, а во фокусот е се нејзините афро локни и крупни очи.

Импресивно совршените размери на лицето дефинитивно заслужено ѝ ја донесоа титулата за најубава.

A post shared by BMBSTUDIO (@mofebamuyiwa) on

A post shared by BMBSTUDIO (@mofebamuyiwa) on

A post shared by BMBSTUDIO (@mofebamuyiwa) on

Портретите на девојчето собраа илјадници лајкови за кратко време.Претходно, за најубаво девојче во светот беше прогласена Кристина Пименова од Русија, целосна спротивност на девојчето од Нигерија.

5-godisno-devojce-od-nigerija-ja-prezema-titulata-najubavo-devojce-vo-svetot-2.jpg

(646)

Вашиот коментар