Фатална авионска несреќа во Бразил снимена со аеродромската камера

Двомоторниот „бичкрафт Ц90ГТи кинг ер“ слета на аеродромот Кампо де Марти во неделата вечер, според локалните медиуми. Малото летало букнало во пламен откако ја допрело земјата. Аеродромските пожарникари го извлекле телото на пилотот, Антонио Траверси, од остатоците и спасиле пет патници и еден преживеан член на екипажот. Бразилските власти ја испитуваат причината за инцидентот. Прелиминарните… Read More Фатална авионска несреќа во Бразил снимена со аеродромската камера

Ужасни снимки од патниците кои го преживеаја падот на авионот: Крвави и изгорени луѓе и деца бегаат низ дупки за да се спасат

Само чудо, како што тврдат патниците, ги спаси нивните животи од сигурна смрт. Аеромексико со 103 патници, меѓу кои и две мали деца и четворица членови на посадата се урна набрзо после полетувањето во вторникот попладне. Сега се појавија ужасни снимки од несреќата и преживеаните патници кои крвави и во паника бегаат што подалеку од… Read More Ужасни снимки од патниците кои го преживеаја падот на авионот: Крвави и изгорени луѓе и деца бегаат низ дупки за да се спасат