Куче возело автомобил во рикверц еден час!!!

Кучето го ставило менувачот во рикверц и дури еден час возело автомобилот во круг. Овој неверојатен потфат се случил на Флорида кога куче од расата лабрадор влегло во колата на својот газда го ставило менувачот во рикверц и автомобилот еден час се вртел во круг. Црниот лабрадор бил зад воланот на автомобилот кој бил оставен да… Read More Куче возело автомобил во рикверц еден час!!!

Како се крадат автомобилите со лаптоп

Крадењето на автомобили е дејност која е позната со децении, но постојано се појавуваат нови начини како да се дојде лесно до возило кое е сопственост на некој друг. Еден од тие начини е возачот да биде намамен да го напушти автомобилот, но притоа да го остави моторот запален. Стручњаците советуваат да не се излегува… Read More Како се крадат автомобилите со лаптоп

Фиќо на стероиди: Специјална верзија за големиот јубилеј на Abarth

Славната тјунерска компанија Abarth оваа година слави 70 години од своето постоење, па во таа чест ќе биде произведен специјален Fiat 500 кој ќе ја носи ознаката Abarth 695 70th Anniversary. Само 1949 купувачи ќе имаат шанса да бидат сопственици на овој модел кој ќе се продава по почетна цена од 34,600 евра. Моделот Abarth… Read More Фиќо на стероиди: Специјална верзија за големиот јубилеј на Abarth

Сакал да има секс со автомобил, па пенисот му заглавил во ауспухот: Полицијата морала да реагира со електрошок

Дечко од американската сојузна држава Канзас е осуден на една година условна затворска казна поради обид да има секс со автомобил. 24-годишниот Рајан Скот Малек се изјајсни за виновен за развратно однесување во јавност кое што се случило на 1-ви мај оваа година и може да се каже дека звучи прилично неверојатно. Од локалната полиција… Read More Сакал да има секс со автомобил, па пенисот му заглавил во ауспухот: Полицијата морала да реагира со електрошок

Tesla се продава подобро од Jaguar, полека го стигнува Porsche

Во почетокот на оваа година Tesla имаше големи проблеми со производството на Model 3, но кога успеа да го стабилизира тоа продажбата на автомобилите на оваа компанија почна да ги надминува бројките на традиционалните производители на автомобили. Според податоците кои ги објави авто-индустрискиот аналитичар Матијас Шмит, американскиот производител на луксузни електрични возила, Tesla, во првите… Read More Tesla се продава подобро од Jaguar, полека го стигнува Porsche

Верувале или не, ова е камион!

Ако во камионот нема возач, тогаш и нема потреба од возачка кабина, сметаат во Volvo. Ако иднината на превозот припаѓа на автономните возила, односно на компјутери кои целосно ќе управуваат со автомобилите и камионите, тогаш при дизајнирање на возило од иднината и нема потреба да се размислува за возачко седиште. Додека во дизајнот на автомобилите… Read More Верувале или не, ова е камион!

„Калашников“ направи електричен автомобил

Во текот на Меѓународниот воен технички форум, рискиот производител на оружје, „Калашников“, светски познат по легендарната пушка АК-47, претстави концепт на електричен автомобил ЦВ-1. Ова ретро возило е засновано на ИЗХ-21251 комбе од 1973 година, но наводно технологијата што се крие под металот е многу поимресивна од дизајнот на кој одамна му е поминат рокот.… Read More „Калашников“ направи електричен автомобил

Баба “претепала” разбојници: Се обиделе да и го одземат автомобилот, а потоа морале да спасуваат жива глава

Обидот на разбојниците да одземат автомобил од една баба во Јужна Африка тргнал во сосема неочекувана насока. Имено, кога вооружените криминалци притрчале до џипот во кој се наоѓала жената и барале да го напушти возилото, таа храбро им се спротивставила. Инцидентот се случил во Хаутенг, кога жената влегла во својот ограден двор, а разбојниците ја… Read More Баба “претепала” разбојници: Се обиделе да и го одземат автомобилот, а потоа морале да спасуваат жива глава

Ја возел 13 годишната ќерка врзана за задниот дел од комбето (видео)

Шокантно видео беше објавено вчера на интернет во Турција, кое било прегледано стотици илјади пати и станало најгледаното видео за толку кусо време. Имено, еден турски брачен пар останале вчудовидени кога ги престигнало едно комбе, а на задниот дел виделе девојче врзано како багаж. Откако снимката била објавена на интернет и се покренала неверојатна бура… Read More Ја возел 13 годишната ќерка врзана за задниот дел од комбето (видео)

Со голи раце фати стрела во лет при брзина од 215 километри на час

Што се случува кога ќе се спојат олиписки стрелец, тренер по боречки вештини и најсилната „Шкода“ направена некогаш? Тогаш смислуваат задача: фати ја стрелата во лет со голи раце. Стрелата ја исфрли Лоренс Балдауф, учесничка на Олимписките игри во Рио, и тоа со брзина од 193 километри на час што е 53 метри во секунда.… Read More Со голи раце фати стрела во лет при брзина од 215 километри на час