Очекување vs. Реалност: Разочарувачки фотки и факти за Сината лагуна во Исланд

Ќе очекувате рај среде недопрена природа каде ќе направите прекрасни фотки, но ќе бидете дел од место опкружено со згради, турканици и луѓе кои ви влегуваат во кадар. Сината лагуна во Исланд е една од најпопуларните и најпосетувани туристички дестинации во оваа земја. Идиличните фотографии оттаму едноставно мамат. Но, во реалноста неретко може да наидете… Read More Очекување vs. Реалност: Разочарувачки фотки и факти за Сината лагуна во Исланд

Престанете да мочате по базени. Хлорот не функционира баш онака како што си мислите…

Нема секој отворено да признае дека врши мала нужда во базени, ама се случува. Анонимно истражување во 2012 година донесе заклучок дека 19 проценти од возрасните испитаници отворено признале дека мочаат во базен. Хлорот, е тоа е друга приказна… (34) 00

Смешно од што е трагично: Еден ист базен на Booking vs. во реалноста

Една жена си уплатила одмор во хотел во Виетнам, а кога пристигнала таму сфатила дека мора да направи очекување vs. реалност фотка. Џени Кершав на Твитер сподели две фотки за споредба. На левата можете да видите огромен, бесконечен базен со панорамски поглед. Според твитот на Џени, фотката била објавена на Booking за хотелот во кој… Read More Смешно од што е трагично: Еден ист базен на Booking vs. во реалноста

10-годишно момче со суперхеројско име го руши рекордот на Мајкл Фелпс

Не е честа ситуацијата во која Мајкл Фелпс е „симнат“ од табелата на рекорди. Но 10-годишниот пливачки феномен со суперхеројско име го направи токму тоа. Неговото име е Кларк Кент Апуада. И нормално, сите го нарекуваат „Супермен“. Во текот на викендот, Кларк се натпреваруваше во Фар Вест меѓународниот шампионат во Калифорнија и успеа да победи… Read More 10-годишно момче со суперхеројско име го руши рекордот на Мајкл Фелпс

Фејл компилација: Од играчка-плачка на базен

Летото значи бескрајна забава и авантури покрај вода. Сепак, луѓето не се најпаметни кога станува збор за пробување нешто ново и прават непромислени потези што завршуваат неславно. Ова се најголемите фејлови на базен, од кои повеќето се надеваме поминале без поголеми повреди. (32) 00

Еве како да си изградите примитивен базен во дворот, во бавчата, во нивата…

Пред да почнете да хејтате за нешто во видеото, ајде да видиме со што работат младичите. Значи, они со бамбус, вие можете со некој друг тип на дрво, мачкаат со глина најверојатно, глина има и кај нас, остават да се исуши за да не пропушта и после само полнат со вода. Ако некој од вас… Read More Еве како да си изградите примитивен базен во дворот, во бавчата, во нивата…