18 годишно момче е првата жртва на електронските цигари во Белгија

18-годишен тинејџер е првата жртва на електронските цигари во Белгија. Според тамошните медиуми момчето електронската цигара ја добило како роденденски подарок од пријателите. набрзо откако почнал да ја користи изгубил свест и речи 20 дена бил во кома, по што починал. Лекарите и истражните органи  сметаат дека причината за смртта е тешко оштетување на белите дробови… Read More 18 годишно момче е првата жртва на електронските цигари во Белгија

Им рекол на крадците да дојдат кога ќе има повеќе пари, па ги чекала и полицијата

Сопственик на продавница на електронски цигари во белгискиот град Шарлоа спречил грабеж на својот дуќан така што на крадците им рекол да се вратат кога ќе има повеќе пари во касата, а тие го послушале. Ројтерс пренесува наводи на телевизијата РТЛ, дека крадците во дуќанот тогаш веќе биле пречекани од полицајци кои ги привеле. –… Read More Им рекол на крадците да дојдат кога ќе има повеќе пари, па ги чекала и полицијата