Мешавина која моментално ќе ве ослободи од болките во грбот

Овој феноменален рецепт им помогнал на многумина, па не би било лошо да го пробате и вие. Дали на работа премногу седите и поради тоа често ве боли крстот? Ако одговорот е да, тогаш овој рецепт е вистинската работа за вас. Сите сме навикнати на начин на живот кој не е здрав за нашиот ‘рбет. Премногу седење, а премалку физичка активност, и… Read More Мешавина која моментално ќе ве ослободи од болките во грбот

За сите кои многу седат: Со една вежба за истегнување, исчезнува болката во грбот

Многумина голем дел од времето го поминуваат седејќи, особено поради природата на работата со која се занимаваат и малку можеме да направиме за да го промениме тоа. Но, без физичка активност, нашето тело станува помалку подвижно и почнува полека да ја акумулира непотребната маснотија. Сето тоа со себе носи и сериозни здравствени проблеми, и затоа… Read More За сите кои многу седат: Со една вежба за истегнување, исчезнува болката во грбот

Последици од емоционалната состојба: Овие типови болка се јавуваат на психичка база!

Дали некогаш сте се запрашале зошто ве боли главата, рамото или коленото, а не сте правеле апсолутно ништо што би можело да ја предизвика таа болка? Постои можност некој дел од телото да ве боли поради вашата емоционална состојба. Дознајте како умот, односно вашата психичка состојба, може да биде поврзана со појавата на болка во… Read More Последици од емоционалната состојба: Овие типови болка се јавуваат на психичка база!

„Вратата на рајот“: Точка на телото која ќе ве ослободи од многу болки

Симптомите на стрес се бројни и непријатни. Главоболка, проблеми со варењето, несоница и нервоза се некои од ситуациите кои можете да ги решите во само неколку минути, и тоа само со притискање на една точка. Стресот е секојдневна појава, која поголемиот дел од нас секојдневно ја доживуваат. Покрај нервозата постојат и други бројни физички симптоми… Read More „Вратата на рајот“: Точка на телото која ќе ве ослободи од многу болки

Нането како морфиум против силни болки

Науката ги  потврди лековитите својства на ментолот (нането), од кој уште “старите” Грци и Кинези правеле освежувачки облоги и ги употребувале за да ја ублажат болката. Научниците имаат произведено синтетички производ со истиот хемиски состав како и етерично масло од ментол (нане). Средството се покажа како многу добар лек против болка кога се применува директно… Read More Нането како морфиум против силни болки

Имате болки во `рбетот, грбот и нозете? Ова е трајно решение за вашите проблеми!

Имате болки во `рбетот, грбот, па дури и во нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или од голем физички напор? Престанете да се грижите, постои потполно природно решение за вашите проблеми. Со само неколку денови конзумирање на овој лек, ќе почувствувате позитивни промени, а за неполни два месеци трајно ќе се излечите. Испробајте го… Read More Имате болки во `рбетот, грбот и нозете? Ова е трајно решение за вашите проблеми!