Печени бомбици од компир со растопен кашкавал и пршута

Ако сте љубител на секакви јадења од кои се тегне растопен кашкавал, овој рецепт мора да го пробате. Пире од компир полнето со кашкавал, пармезан и пршута, смотано во бомбици од кои ќе си ги излижете прстите. Тешко дека на некој нема да му се погоди рецептот, а со сигрност ќе ви стане омилен. Потребни… Read More Печени бомбици од компир со растопен кашкавал и пршута

Солени бомбици повкусни од топено сирење

Овие солени бомбици претставуваат вистинско откровение за секој кој ќе ги проба. Сите вие кое сте љубители на топеното сирење, ова е рецептот кој веднаш ќе го научите на памет и ќе стане редовен оброк на вашето мени. Состојки: – 500g биено сирење – 3 лажици рендан пармезан – 1 јајце – 100g брашно –… Read More Солени бомбици повкусни од топено сирење

Бомбици од банана

Ако дома знаат да ви останат бананите кои не ги јадете често, за да не ги фрлите, ви предлагаме да направите вкусни бомбици од банана! Состојки: – 3 банани – 150гр шеќер во прав – 150гр мелени ореви(може и мелени бисквити, тогаш намалете на шеќерот во прав) – 150гр кокос Припрема: Испасирајте ги бананите со… Read More Бомбици од банана