Мајката ја земала сестричката и заминала во Германија:Омер (12) готви било што за да Азур (10) има што да јаде!

Животот секој ден ни носи по „некој удар“, но кога ќе видиме со какви маки во 21. век се среќаваат деца тогаш нашите проблеми се минорни и неважни… Азур и Омер Хусејновиќ, се момчиња кои ги оставила мајка им, а во емисијата „Исполни ми желба“ на ТВ Хајат ја раскажале својата тaгa и ја отвориле… Read More Мајката ја земала сестричката и заминала во Германија:Омер (12) готви било што за да Азур (10) има што да јаде!

Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Девојката Раџо Верма (21) од Индија е во брак со петмина мажи, но тоа не е се. Тие петмна се браќа и сите живеат во колиба со една соба. Таа секоја ноќ поминува со друг брат, а со еден има дете. Но, ни таа самата не знае кој од браќата е татко на детето. Иако… Read More Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Двајца браќа близнаци ги замениле местата во затвор: На едниот му се ближела смртната казна, а оваа измама ја шокираше целата земја

Двајца браќа близнаци кои истовремено престојувале во затвор, се договориле да ги заменат местата кога над еден од нив требало да се изврши смртна казна. Дејвид Мур имал 26 години кога се заменил со својот брат Кери Дин Мур. Ним тоа им тргнало бидејќи двајцата ја отслужувале казната во ист затвор во Небраска, а се… Read More Двајца браќа близнаци ги замениле местата во затвор: На едниот му се ближела смртната казна, а оваа измама ја шокираше целата земја

Двајца браќа излегоа на шоуто „Шпанија има талент“, а потоа ја кренаа цела публика на нозе!

Досега сме посведочиле на многубројни најразлични таленти во секоја земја каде што се одржува ова шоу, но ретко кои натпреварувачи успеваат да ја дигнат целата публика на нозе и да предизвикаат овации и воодушевување кај присутните. Погледнете го настапот на овие двајца браќа на „Шпанија има талент“ кои ги собраа сите симпатии како на публиката… Read More Двајца браќа излегоа на шоуто „Шпанија има талент“, а потоа ја кренаа цела публика на нозе!