Руски милијардер и НАСА ќе бараат вонземјани на Енцелад

Енцелад е десеттата најоддалечена месечина на Сатурн. Интересно е што рускиот милијардер Јури Милнер, во соработка со НАСА, ќе бара знаци на живот на оваа месечина. Станува збор за прва приватна вселенска мисија од ваков вид. Руско-израелскиот милијардер Јури Милнер ја планира првата приватна вселенска мисија во вселената, со помош на НАСА. Многу научници веруваат… Read More Руски милијардер и НАСА ќе бараат вонземјани на Енцелад

ФБИ евакуирало опсерваторија: Пронашле докази за вонземјани?

Федералното истражно биро (ФБИ) ја затвори опсерваторија „Санспот“ во Њу Мексико, а теоретичарите на заговор го преплавија интернетот со коментари дека се единствената причина за тоа се, никој друг, освен вонземјаните. Тие тврдат дека ФБИ го направило тоа со таква брзина што едноставно друга причина не може да има, и дека тоа значи дека откриле… Read More ФБИ евакуирало опсерваторија: Пронашле докази за вонземјани?

Босанец продава југо за борба против вонземјани

Државјанин на Босна и Херцеговина го привлече вниманието на јавноста, откако во оглас го понуди својот автомобил. Станува збор за заставиниот модел „југо 45“, кој е прекриер со алуминиумска фолија и на кровот има „сателит“, а според сопственикот поради необичниот дизајн автомобилот е невидлив за вонземјани. Во описот се наведува дека возилото е изработено во… Read More Босанец продава југо за борба против вонземјани

Над Калифорнија снимено НЛО осветлено од грмотевица

Молња удри во неидентификуван летечки објект над Калифорнија, објавија повеќе американски портали. На снимката објавена на Јутјуб се гледа како громот го осветлува и удира во НЛО-то. Видеото е снимено со мобилен телефон. (221) 00

Роби повторно сподели за своето искуство со вонземјаните

Британскиот пејач Роби Вилијамс ги споделил своите искуства со дојденците за документарниот филм во стил „Досиејата Х“, посветен на барањето на вонземски живот. Креаторите на документарната продукција, насловена „Hunt For The Skinwalker“, се новинарот Џорџ Нап – близок пријател на Вилијамс, и Џереми Корбел. Филмот е приказна за необични настани на територијата на ранчот Скинвокер… Read More Роби повторно сподели за своето искуство со вонземјаните