Порно актерка прозвала фудбалер од Бундеслигата: “Умрев од смеа кога му го видов половиот орган”

Порно актерката и вебкам девојка Ајши Перверс ја запали германската јавноста со една исклучително интересна изјава. Додека во интервју за тамошните медиуми објаснувала како функционира нејзината професија – еротски настап пред веб камера, оваа провокативна бринета открила дека еден познат фудбалер од Бундеслигата, кој игра и за репрезентацијата, ѝ бил “клиент”. “Правев сѐ што бараше… Read More Порно актерка прозвала фудбалер од Бундеслигата: “Умрев од смеа кога му го видов половиот орган”

Германски град заплени куче поради долг и го продаде на „Ибеј“

Германскиот град Ахлен, кој запленил семејно куче и го продал за да намири долгови, предизвика критики во јавноста. Кучето Еда било понудено на „Ибеј“ за 750 евра. Претставникот на градот, Дирк Шлебес, рекол дека законите овозможуваат запленување вреден имот, како што е расно куче. „Добивме малку пониска цена од таа што ја побаравме и парите… Read More Германски град заплени куче поради долг и го продаде на „Ибеј“

Германија исплаќа воени пензии на нацистички соработници во Белгија и Велика Британија

Белгискиот парламент побара од Берлин да ги прекине исплатите за не-Германците кои ветиле дека ќе му бидат верни на Хитлер Речиси 75 години по Втората светска војна, Германија сé уште плаќа месечни пензии на соработниците на воениот нацистички режим во неколку европски земји, меѓу кои и Белгија и Велика Британија, според белгиските пратеници и извештаите… Read More Германија исплаќа воени пензии на нацистички соработници во Белгија и Велика Британија

Германската влада одобри трет пол во изводите

Лани во ноември, Уставниот суд на Германија објави пресуда со која се дозволува регистрирање на трет пол во регистрите. Сега и германската влада ја одобри таквата можност. Одлуката на судот следуваше по жалбата на лице кај кое наместо пар хромозоми присутен бил само еден (X хромозом), но не и вториот хромозом. На лицето му било… Read More Германската влада одобри трет пол во изводите

Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Маж (54) е осуден во Германија на 12 ипол години затвор за обид за убиство, зошто ставал отров во храната за бебиња и возрасни. Обвинетиот признал дека на полиците од супермаркетите и малопродажните мест во градот Фридрихсхафен минатата година ставал тегли со храна полни со отров и им ги нудел на потрошувачите. Исто така признал… Read More Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Судот одобри во Берлин и натаму да се изложуваат човечки тела

Музејот на зачувани човечки тела во Берлин останува отворен, потврди германскиот суд и со тоа завршува долгогодишната правна битка меѓу градската администрација и неговиот творец Гинтер фон Хагенс, познат со прекарот Доктор Смрт. „Музејот ќе опстане“, изјави неговиот син Рурик фон Хагенс за агенцијата ДПА. Портпаролот на судот исто така ја потврди спогодбата според која… Read More Судот одобри во Берлин и натаму да се изложуваат човечки тела

Германските пожарникари се обучуваат како да извадат заглавени секс играчки

На смеинар во Дрезден под името „Механички незгоди“ шестотини пожарникари учеле како сигурно да отстранат секс играчни и разни други сексуални помагала. Пожарникарите во Германија минуваат специјална обука на која учат како да помогнат при незгоди со секс играчки. На овој помалку бизарен курс пожарникарите ќе учат како да отстранат заглавени прстени на пенисот или… Read More Германските пожарникари се обучуваат како да извадат заглавени секс играчки

Се појави првиот сончев автомобил!

Иновацијата модел “Сион” има 330 соларни ќелии во кровот, хаубата и вратите, кои се полнат за време на возењето. Минхенската компанија “Соно моторс” направи електричен автомобил кој користи сончева енергија. Овој електричен автомобил е наречен “Сион” има 330 соларни ќелии кои му овозможуваат да се полни за време на возењето. Екологија: Автомобилот е направен за да… Read More Се појави првиот сончев автомобил!

Млади Хрвати откриле „трик“ како да си ја зголемат платата за плус 400 евра во Германија

Минатата недела во мала градска сала во oпштината Ѓаково во Хрватска се одржани дури четири венчавки. За ова место, ретка појава која не се гледа толку често. Всушност, појава која не се памти со години. Млади парови се менуваа како на „Подвижна лента“. Пред матичар од 18 часот, по ред излегувале млади парови од Ѓаково и… Read More Млади Хрвати откриле „трик“ како да си ја зголемат платата за плус 400 евра во Германија

Колку вреди банкнота од нула евра со ликот на Карл Маркс?

Германскиот град Трир, родното место на Карл Маркс, испечати банкнота во апоени од нула евра со неговиот лик по повод обележувањето на 200-годишнината од раѓањето. Банкнотата брзо стана хит меѓу туристите. Цената на овој сувенир, за кој никој не очекуваше дека ќе биде толку популарен, изнесува 3 евра, а досега колекционерите и туристите купиле повеќе… Read More Колку вреди банкнота од нула евра со ликот на Карл Маркс?