Уапсен готвач од Сицилија поради дрога, се правдал оти сака да „проба нови вкусови“

Готвач од Сицилија е уапсен под сомнение дека продавал дрога, откако полицијата пронашла канабис во неговиот дом. Готвачот Кармело Кијарамонте (50) поседувал две големи стебла марихуана и еден килограм индиски коноп. Во неговата куќа во италијанскиот град Катанија, источна Сицилија, беа пронајдени и запленети и вино со вкус на канабис, маслинки, кафе и туна. Готвачот,… Read More Уапсен готвач од Сицилија поради дрога, се правдал оти сака да „проба нови вкусови“