Ќофтиња од грав

Овој специфичен рецепт пријатно ќе ги изненади вашите домашни или гости, а вас ќе ви даде голема слобода на изразување и простор да бидете креативни. Состојки: – 250 гр грав – 1 пиперка – 1 компир – 1 главица кромид – 1 лукче – 3 лажици презла – 1 шолја соја трошки Подготовка: Гравот се… Read More Ќофтиња од грав