Неверојатната приказна зад фотографијата на Хитлер и девојче од еврејско потекло

Фотографија на која Адолф Хитлер е фотографиран со девојче од еврејско потекло е продадена на аукција во САД, за 11.000 долари. Фотографијата е лично потпишана од Хитлер и е направена во 1933 година од Хајнрих Хофман. Човекот одговорен за смртта на 6 милиони Евреи е фотографиран со русокосо девојче со еврејско потекло. Иако на прв… Read More Неверојатната приказна зад фотографијата на Хитлер и девојче од еврејско потекло

Ајкула скокна од аквариум и нападна девојче, крв капеше на сите страни

Шестгодишно девојче е сериозно повредено кога во отворен аквариум во кинески трговски центар ајкула ја гризна за рака. Ксиао Ли се наоѓала покрај работ на отворениот аквариум кога ајкулата допливала до површината на вода и ја гризнала за рака. Бабата на девојчето, кое цело време била со неа, рекла дека ајкулата скокнала од водата пред… Read More Ајкула скокна од аквариум и нападна девојче, крв капеше на сите страни

5-годишно девојче од Нигерија ја презема титулата „најубаво девојче во светот“

5-годишно девојче беше прогласено за најубавото девојче во светот, откако фотограф објави 3 нејзини фотки на Инстаграм. Jare од Нигерија позира пред објективот на фотографот во едноставно фустанче, а во фокусот е се нејзините афро локни и крупни очи. Импресивно совршените размери на лицето дефинитивно заслужено ѝ ја донесоа титулата за најубава. A post shared… Read More 5-годишно девојче од Нигерија ја презема титулата „најубаво девојче во светот“