Дневен хороскоп за петок (15. ноември 2019)

ОВЕН Работa: Обврските кои ги имате пред себе, ќе ги завршите многу брзо и лесно, со вистинска организација на работите. Љубов: Поволен ден за флерт е пред вас. Ве очекува позитивна атмосфера кога е во прашање работното поле. Здравје: Немате проблеми. БИК Работа: Очекувајте добра комуникација со соработниците. Заедно одите кон заедничките цели. Љубов: Чувствата… Read More Дневен хороскоп за петок (15. ноември 2019)

Дневен хороскоп за 4. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за понеделник, 4. ноември 2019 година. Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Ни денеска ќе нема многу разбирање меѓу вас и еден член на семејството, но ако останете смирени , се ќе помине безболно. Кариера Дел од вашите соработници се подготвуваат да ви дадат голема и значајна поддршка за она што го работите. Здравје и совет… Read More Дневен хороскоп за 4. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за 21. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за понеделник, 21. октомври 2019 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Вашата љубовна приказна ќе продолжи да се развива , на ваша радост. Затоа дотерајте се и излезете во друштво. Кариера Времето работи за вас , а вие му се препуштате со полна доверба Чувствувате дека вашите пет минути допрва доаѓаат. Здравје и совет Сакајте… Read More Дневен хороскоп за 21. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за 12. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за сабота , 12. октомври 2019 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Одличен ден за дружби , поврзување со луѓето , обнова на пријателствата или на љубовните врски. Искористете го. Кариера Сите работни задачи што бараат кореспонденција , шарм , љубезност и одржување на контакти , ќе ви одат денеска од рака. Здравје и совет… Read More Дневен хороскоп за 12. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за 10. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за четврток , 10. октомври 2019 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Ќе си признаете себеси дека би можело да биде и подобро , но денеска не е ден кога сте подготвени да дадете се од себе . Затоа не правете драма. Кариера Пуштете им на другите , а особено на надредените , да ги… Read More Дневен хороскоп за 10. октомври 2019 година

Среќен дневен хороскоп – Среда (07.11.2018)

Овен  Некои од вас ќе бараат дополнителни објаснувања. Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов нема да ви недостасува. Партнерот ќе ве поттикне на планирање на иднината на вашата врска. Бик Ќе морате да превземете нешто посериозно, да се организирате како самите… Read More Среќен дневен хороскоп – Среда (07.11.2018)

Дневен хороскоп 01.10.2018

Овен  Ова би можел да биде стресен ден, особено ако сте родени во април а имате големи амбиции. Можно е да се наоѓате растргнати помеѓу желбите и реалноста. Она што за вас во моментов е најдобро е да не бидете премногу упорни во докажувањето на правдата и не се надмудрувајте. Очекувајте повик од една Вага… Read More Дневен хороскоп 01.10.2018

Дневен хороскоп 25.09.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во деловната средина, немојте да инсистирате на своите првобитни намери. ЗДРАВЈЕ: Потрудете се да ја подобрите концентрацијата. БИК ЉУБОВ: Вашето задоволство зависи од тактиката која ја применувате. Различните ситуации во кои се наоѓате подразбираат… Read More Дневен хороскоп 25.09.2018

Дневен хороскоп 24.09.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Посветете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба ви носи двострано задоволство. РАБОТА: Постојат изненадни околности кои ве успоруваат. Некој сака да ги слушне вашите идеи. Не го барајте невозможното, прифатете го тоа што го добивате. ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде прошетка во природа. БИК ЉУБОВ: Во друштво на саканата личност не дозволувајте… Read More Дневен хороскоп 24.09.2018

Дневен хороскоп за понеделник, 20.08.2018

Уште еден понеделник е пред нас, овој можеме да го чекаме со некоја тага или со грижи во стомакот, можно е да бидете тажни за некои од работите што ви се случуваа во претходниот период, главата горе, заборавете на сè и мислете само на себе. Морате себе да си сакате најдобро, натерајте се да размислувте… Read More Дневен хороскоп за понеделник, 20.08.2018