Исповед на мајка која го дои 4 годишниот син: “Ме нарекуваат педофил поради тоа”

Мајката која го дои својот 4 годишен син со аутизам открила дека луѓето ја нарекуваат педофил Јакали Ди Рома, 31 годишна мајка на две деца од Велс, на социјалните мрежи сподели повеќе фотографии на кои го дои синот Ханс во различни позиции, но поради нив стана предмет на Интернет злоставување. На една од фотографиите, Јакали… Read More Исповед на мајка која го дои 4 годишниот син: “Ме нарекуваат педофил поради тоа”

Ја доела ќерка си 9 години: Престанав кога ми рече дека е доста

Ми недостасува доењето на ќерката, вели Шерон Спинк (50), мајка на четири деца и актерка од Британија. Таа објаснува дека за неа е сосема нормално што ја доела ќерка си Шарлот девет години и не гледа ништо лошо во тоа. Шерон посочува дека би ја доела и подолго, доколку девојчето не рекло дека повеќе не… Read More Ја доела ќерка си 9 години: Престанав кога ми рече дека е доста

Мажите во иднина ќе можат да дојат

Можно е мажите да бидат во состојба да дојат за само пет години од сега, благодарение на нов револуционерен пакет хормони што наскоро ќе се најде на пазарот во облик на коктел од лекови. Оваа група на медикаменти ќе резултира со реактивација на млечните жлезди. Се смета дека мажите ќе може да го координираат земањето… Read More Мажите во иднина ќе можат да дојат

Мајка ја дои 5-годишната ќерка и вели дека има одлична причина за тоа

Мислењата околу нејзиниот потег се поделени. Иако таа вели дека доењето ја штити нејзината ќерка од настинки и вируси, многумина веруваат дека е претерано. Ема Шардлоу Хадсон (29) сè уште го дои 2-годишниот син Оли, но и 5-годишната ќерка Алекс. Тоа го прави помеѓу другите нивни оброци и вели дека мајчиното млеко има огромно позитивно… Read More Мајка ја дои 5-годишната ќерка и вели дека има одлична причина за тоа

Полицајката која стана интернет сензација, откако подои напуштено бебе, доби унапредување

Полицајката од Аргентина која стана интернет-сензација откако подои напуштено бебе додека беше на должност доби унапредување за својот хуман гест. Селесте Ајала била на работа во една детска болница во близина на Буенос Аирес, кога слушнала детски плач. Откако поразговарала со вработените во болницата, таа го нахранила бебето, кое претходно било одземено од мајката. Фотографијата… Read More Полицајката која стана интернет сензација, откако подои напуштено бебе, доби унапредување

Аргентинска полицајка надоила гладно бебе кое пристигнало неухрането и валкано во болницата

Полицајката Селест Ајала била на должност во една аргентинска детска болница, кога забележала неухрането бебе за кое на прв поглед било јасно дека живее во тешки услови. Ајала веднаш воочила дека болничкиот персонал имал премногу работа во тој момент и ги прашала дали таа може да го прими бебето и да го нахрани. “Забележав дека… Read More Аргентинска полицајка надоила гладно бебе кое пристигнало неухрането и валкано во болницата