Маж ја тужел сопругата откако ја видел без шминка

Еден ден по венчавката, маж од Алжир решил да ја тужи својата сопруга за измама, откако ја видел без шминка по првата брачна ноќ, пишува сајтот „Емирати247“. Тој во тужбата навел дека „таа е многу помалку убава без шминката што секој ден ја става на лицето“. Од жената бара 20.000 долари за претрпен шок. „Младоженецот… Read More Маж ја тужел сопругата откако ја видел без шминка

81-годишна жена живее сама на изолиран остров за кој не се знае чиј е

81-годишна старица по смртта на нејзиниот сопруг живее сама на изолиран остров, за кој водат спор две земји и не се знае чиј е. Во 1991 година Ким Син-јеол и нејзиниот сопруг донеле необична одлука да се иселат на изолирани острови кои се наоѓале на средиштето на кавгата меѓу Јапонија и Јужна Кореја околу тоа… Read More 81-годишна жена живее сама на изолиран остров за кој не се знае чиј е

Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Сана Мухамад, мајка на пет деца, беше брутално убиена со самострел пред очите на нејзиниот сопруг и деца, додека нејзиното неродено дете се бори за живот, пренесува британски „Индепендент“. Трагичниот настан се случил во неделата наутро во нивниот дом во Илфорд, Источен Лондон. Докторите извршиле операција со цел да го спасат нејзиното неродено дете, кое… Read More Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Ја силувал очувот, му родила дете, па завршила во затвор

Жртва на силување, 20 годишната Имелда Кортез од Ел Салвадор се соочува со 20 години затвор, откако родиле девојче од нејзиниот очув – силувач. Драмата почнала во април минатата година, кога мајката на Имелда ја нашла во крв во купатилото и ја однела на доктор. Таму утврдиле дека девојката сакала да направи абортус и повикале… Read More Ја силувал очувот, му родила дете, па завршила во затвор

Колку треба сексот да трае за да биде жената задоволена?

Досега многу истражувања се занимавале со тоа колку просечно трае сексот, а студија објавена во „Journal of Sex Research“ откри колку би требало да трае сексуалниот чин, според жените. Според последното истражување научниците откриле дека сексот без предигра во просек трае од пет и пол до седум и пол минути. Но, жените би сакале сексот… Read More Колку треба сексот да трае за да биде жената задоволена?

Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Девојката Раџо Верма (21) од Индија е во брак со петмина мажи, но тоа не е се. Тие петмна се браќа и сите живеат во колиба со една соба. Таа секоја ноќ поминува со друг брат, а со еден има дете. Но, ни таа самата не знае кој од браќата е татко на детето. Иако… Read More Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Како изгледаат совршената жена и совршениот маж, според науката

Тим експерти од компанијата „Men’s Pharmacy“ направија фотографии од совршените маж и жена, комбинирајќи ја структурата на лицето на некои од најпривлечните славни личности, пишува Daily Mail. Истражувачите ги проучувале фотографиите од славните мажи кои се сметаат за најпривлечни за жените и комбинирајќи ги нивните црти на лицето, креирале слика на совршен маж. Истото го… Read More Како изгледаат совршената жена и совршениот маж, според науката

Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

Додека Хоакин ел Чапо Гузман го чека судењето во високообезбедениот затвор во Њујорк, неговата сопруга Ема Коронел Аиспуро на социјалните мрежи објавува фотографии кои сведочат за животот полн со луксуз. На фотографиите често може да се види Ема облечена во костим за капење, но и во тесни фармерки, со чанти и обувки со високи потпеци со… Read More Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

12 факти за најмоќната жена во Зодијакот

За Шкорпиите може да се каже дека се затворени, мистични и делуваат недопирливо. Сепак, никој како шкорпиите не ги чувствува луѓето и вибрациите околу себе, а за тоа ќе признаете треба повеќе енергија, затоа не замерувајте им на тоа. Доколку таа ве засака, можете да се опуштите затоа што таа љубов е безгранична и тешко… Read More 12 факти за најмоќната жена во Зодијакот

Жената која што се нема насмеано 40 години

Британка не се насмевнала во текот на 40 години, за да се избегне појавата на брчки, соопшти Daily Mail. Тес Кристијан почнала да ја ограничува мимиката уште од 10-годишна возраст. Веќе 50-годишната жена смета дека нејзиниот метод е поприроден од употребата на ботокс, на пример. Таа кон 40-те години почнала да забележува дека изгледа помлада… Read More Жената која што се нема насмеано 40 години