10 факти за габичните инфекции што секоја жена треба да ги знае

Габичните инфекции се многу чести, а настануваат од најразлични фактори. Но и покрај тоа што речиси секоја жена се соочила со габична инфекција на интимната област, повеќето знаат многу малку за овие инфекции. Затоа, погледнете ги фактите што секоја жена треба да ги знае за габичните инфекции: Габичните инфекции се многу чести 3 од 4… Read More 10 факти за габичните инфекции што секоја жена треба да ги знае

10 разлики меѓу жената со која тој спие и жената која ја сака

Дали некогаш сте се запрашале каква е разликата меѓу љубовта и обичниот интимен однос? Понекогаш сите имаат потреба и од едното и од другото, но што тоа конкретно претставува за мажот? Прочитајте ги следните разлики која ја откриваат вистината, која многу жени понекогаш не сакаат да ја слушнат: 1. Жената со која спие ја сака… Read More 10 разлики меѓу жената со која тој спие и жената која ја сака

Жените ги возбудуваат ситниците кои мажите секојдневно ги прават

Не залудно се вели дека среќата е во малите нешта. Има многу ситници со кои мажите можат да ја возбудат својата партнерка, од скокотливи текстуални пораки до бакнување во врат. Жените ги возбудуваат ситниците за кои никогаш не би помислиле дека можат да го направат тоа. Жените, на веб сајтот Reddit ги открија секојдневните работи… Read More Жените ги возбудуваат ситниците кои мажите секојдневно ги прават

5 фасцинантни факти за женскиот оргазам

Ви откриваме пет фасцинантни факти за женскиот оргазам кои сигурно ќе ве изненадат… Дури 30% од жените редовно имаат проблем да постигнат оргазам без оглед за каква стимулација станува збор. 80% од жените имаат проблем за постигнување оргазам преку вагинална стимулација, затоа истовремено им е потребна стимулација на клиторисот. Мажите од која било сексуална ориентација постигнуваат оргазам полесно… Read More 5 фасцинантни факти за женскиот оргазам

Вечна дилема: Сакаат ли девојките секс за една вечер или не?

Жените велат дека се задоволни од секс за една ноќ, но едно ново истражување фрла сенка на тоа. Истражувањето било направено за да открие колку жените се задоволни од секс без обврски и колку од нив се обиделе да се вклопат во трендот. Темите кои беа објавени во два американски магазини, откриваат дека поголемиот дел… Read More Вечна дилема: Сакаат ли девојките секс за една вечер или не?

Жените во Југославија имале „магични“ раце: Тоа што тие можеле да го прават, ние не можеме ни да го замислиме!

Некогаш порано во Југославија, луѓето живееле поинаку. Денешната младина родена после 1990 година, многу е тешко да разбере што значи тоа штиркани кошули или штепувани фармерки. Еве што правеле жените во Југославија, а денешните девојки тоа не би можеле ни да го замислат: Вриење на постелнината за да добие бела боја Денешните постелнини се уметничко дело. Бои во… Read More Жените во Југославија имале „магични“ раце: Тоа што тие можеле да го прават, ние не можеме ни да го замислиме!

Село населено само со жени, бара ергени

Во селото живеат околу 600 жени, повеќето на возраст меѓу 20 и 35 години, а локалните мажи од околните градови ги опишуваат како “дами со импресивна убавина”. Ноива де Кордеиро е село во јужниот дел на Бразил, во кое живеат само осамени жени, кои имаат потреба од мажи. Обично девојките го напуштаат селото кога ќе… Read More Село населено само со жени, бара ергени

3 женски карактеристики во кои мажите лудо се заљубуваат!

Не постои универзално правило за тоа што на сите мажи им е потребно за да се заљубат во одредена жена. Но, постојат три женски карактеристики на кои ниту еден маж не може да одолее и едноставно лудо се вљубува! Прочитајте кои се тие… 1. Страст Не мислиме на страста под чаршафите, туку на пронаоѓање на… Read More 3 женски карактеристики во кои мажите лудо се заљубуваат!

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Истражување кое опфатило 210 средовечни мажи и жени, посочува дека на жените им треба повеќе спиење отколку на припадниците на „посилниот пол“, како и дека припадничките на „понежниот пол“ имаат поголеми здравствени проблеми поради недостаток на сон. – Резултатите говорат дека кусиот сон кај жените е тесно поврзан со високите нивоа на психичка болка и… Read More На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Овој фетиш го има секој петти маж

Фетишите во никој случај не се ментална болест. Иако фетишите се многу застапени во општеството, на таа тема има многу малку истражувања. Поради тоа социјалниот психиолог Џастин Лехмилер спровел анкета над 4000 мажи која се занимавала со темата стапалата како фетиш. Меѓу најзастапените фетиши е токму тој. Сепак истражувањето покажало дека постојат разлики меѓу лицата… Read More Овој фетиш го има секој петти маж