Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Жените ги изневеруваат мажите поради потреба од љубов, емотивна исполнетост и романтика, додека мажите сакаат сексуална возбуда и излез од монотониот брак, но и да го нахранат егото – покажало истражувањето на еден британски портал. Жените почесто се заљубуваат во љубовниците и во изневерување се впуштаат после петатта година од бракот, а мажите после шестата.… Read More Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Дали жените се повнимателни возачи од мажите?

Најново истражување покажа дека на мажите повеќе им се одвлекува вниманието од возењето во споредба со жените возачи. Истражувањето што го спроведе адвокатската компанија Smith’s Lawyers опфати 2.214 возачи во САД на возраст од 18 до 65 години. Дури 70% од испитаниците рекле дека вршат некоја друга активност зад воланот што им го одзема вниманието… Read More Дали жените се повнимателни возачи од мажите?

Жени и шишиња шампањ, компилација за загарантирано смеење!

Не би ние да дискриминираме по никој основ, демек ако не беа жени, мажи ќе ги отвараа шампањиве кој со заби, кој со око, кој со бицепс, ама ете, некој се нашол го составил ова видео. И сега што да правиме ние, освен слатко да се изнасмееме. (415) 00

Прашања за сексот кои мажите не се осмелуваат да им ги постават на жените

На некои мажи им е многу важно нивната партнерка подеднакво да ужива во сексот и да доживее оргазам. Не е вистина дека сите мажи мислат само на себе кога станува збор за сексот, барем не оние вистинските. Иако повеќето од нив често се прават секс експерти, всушност немаат идеја како да ги задоволат припадничките на… Read More Прашања за сексот кои мажите не се осмелуваат да им ги постават на жените

Жените откриваат за што најчесто лажат во врска

Австралискиот портал mamamia.com.au направи анкета меѓу своите читателки и ги праша жените за што најчесто лажат во врска. Жените беа искрени, за сѐ – од најмалите ситници до големите лаги. Една читателка откри дека го изгубила скапиот прстен што ѝ го купил дечкото и дека купила евтина верзија на тој модел и го лажела дека… Read More Жените откриваат за што најчесто лажат во врска

,,Вистинските мажи секогаш ги претепуваат жените” – потресна исповед на две затворени сестри

Две сестри , државјанки на Саудсика Арабија , кои во моментов се во притвир во Хонг Конг пред да бидат вратени дома , раскажуваат зошто избегале. Тие биле секојдневно претепувани од својот татко, како и од другите машки членови на семејството. Но , сега треба да бидат вратени назад, а тие се плашат дека во… Read More ,,Вистинските мажи секогаш ги претепуваат жените” – потресна исповед на две затворени сестри

Британско семејство вели дека се придружило на ИСИС по грешка, откако мислеле дека одат на одмор во Турција

Семејството од Манчестер, кое заврши во притвор во Сирија поради сомнежи за врски со Исламска држава, сега моли да се врати во Велика Британија за подобар живот за своите деца. Мајката Сафија Зајнаб (51) и ќерките Шабина Аслам (29) и Алиреза Сабар (17), изјавија дека им било кажано од роднина дека во 2014 година ќе… Read More Британско семејство вели дека се придружило на ИСИС по грешка, откако мислеле дека одат на одмор во Турција

Германците развиле крвен тест за канцер на дојката

Ракот на дојката убива повеќе жени на глобално ниво од било кој друг вид на рак. Лекарите во Германија велат дека сега развиле нов тест кој точно може да го открие ракот во крвта Во 2018 година, околу 627.000 жени во светот починале од рак на дојка. Тоа, според Светската здравствена организација (СЗО), изнесува 15… Read More Германците развиле крвен тест за канцер на дојката

Ова се најголемите здравствени ризици за жените во своите 30-ти

За многу од нас, нашите триесети години се годините кога почнуваме да сфаќаме што точно сакаме да првиме кога се кариерата и семејството во прашање. Но, додека се фокусираме на тоа, лесно е да дозволиме здравјето да се лизне надолу на листата на приоритети. Сепак, треба да бидеме внимателни за нашето здравје во триесеттите години… Read More Ова се најголемите здравствени ризици за жените во своите 30-ти

Може ли акупунктурата да ви помогне со симптомите на менопаузата?

Менопаузата е дел од животот на секоја жена, нешто што сите треба да го решиме, односно ќе мора да се справиме во одреден момент. И со менопаузата доаѓаат многу проблематични симптоми, како што се топлотни бранови, нарушување на сонот, депресија, прекумерно потење, проблеми со кожата и косата итн. Додека постојат многу производи за балансирање на… Read More Може ли акупунктурата да ви помогне со симптомите на менопаузата?