Matador во Скопје!

Датум: 03.11.2018 Место: Скопје Локација: Арена Борис Трајковски Почеток: 23:00 Цена: 600 мкд SUN Production и Urban Club MK Ви го претставуваат гостувањето на еден од најбараните и најактуелните дји и продуценти во моментов, човекот кој во 2014 и 2016 е прогласен за најдобар LIVE PERFORMER, а после тоа се е историја… MATADOR во Скопје!!! www.facebook.com/MatadorOfficial www.soundcloud.com/matador_official www.youtube.com/channel/UCEqaHGIDkFrcI5kFzGnjFLA… Read More Matador во Скопје!

Electric Universe во Скопје!

Датум: 20.10.2018 Место: Скопје Локација: СЦ Борис Трајковски Почеток: 23:00 Цена: 400 мкд Журкаџики и журкаџии!!! SUN Production и Urban Club MK ја најавуваат новата сезона со ветување дека истата ќе биде најдобра досега!!! За отворањето да биде како што доликува имаме навистина специјален гостин, проверен избор на артист кој гарантира неповторлива журка… Во сабота… Read More Electric Universe во Скопје!

Ниту калуѓерките не се што беа: „Хард-кор“ забава на која уживаат!

Музиката е универзален јазик, нели…не треба муабетење за да се разберете…или ви се допаѓа или не… Но, диџејот кој пуштал музика на оваа забава за свештени лица,поточно калуѓерки, и тоа како умеел да го погоди вкусот на овие жеми на различна возраст… Погледнете како поскокнуваат во ритамот на музиката, снимаат и се насмеани… Музика и… Read More Ниту калуѓерките не се што беа: „Хард-кор“ забава на која уживаат!

Tale Of Us во Скопје!

Датум: 15.09.2018 Место: Скопје Локација: Хотел Средно Водно Почеток: 22:00 Цена: 800 – 1200 мкд Win Music Freedom ви го претставува најбараното дуо на денешницата, Tale Of Us! 15 септември, Хотел Средно Водно Дојдете и бидете дел од најголемата журка досега! 300 лимитирани карти: 800МКД Предпродажба: 1000МКД На влез: 1200МКД Tale Of Us е заедничката приказна… Read More Tale Of Us во Скопје!

#ПочниСоВодно+DjMats

Датум: 30.08.2018 Место: Скопје Локација: ОУ Кочо Рацин Почеток: 18:00 Цена: Бесплатно Ветена ни е овој пат ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА на врвот… забрането точење на бидони! ;))) Олд скул момакот е повторно со нас, овој пат повторно “пука” со старата добра школа. Горе со нас ќе бидат верните подржувачи на сите аутдор активности ширум земјата. Ќе… Read More #ПочниСоВодно+DjMats

The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Датум: 22.10.2018 – 23.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 17:00 Цена: 350 – 600 По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младински Културен Центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и продуценти на сите времиња, Jazzy Jeff. Настанот ќе се одржи на 22ри Октомври/понеделник (23ти е неработен ден) во dancing… Read More The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје