Индиец облекол пилотска униформа од „Луфтханза“ за да избегне контрола

Патник од Индија се сетил да облече униформа на пилот на „Луфтханза“ за да избегне контрола, брзо се качил во авионот и направил трансфер во повисока класа, а бил уапсен во Њу Делхи. Рајан Махбубани (48) носел пилотска униформа и имал фалсификувана картичка на „Луфтханза“, кога вчера бил уапсен на аеродромот во главниот град, објави… Read More Индиец облекол пилотска униформа од „Луфтханза“ за да избегне контрола

Откриена измама долга 10 години: Погледнете како ни продаваат „свеж и здрав“ зеленчук

Оваа пракса трае вели десет години и за жал овие луѓе не гледаат ништо спорно во тоа. Гледате ли вие? Голем, сјаен, преубав зеленчук? После ова видео добро ќе размислите пред повторно да купувате зеленчук од продавниците. Оваа видео снимка направена во Индија открива како стариот зеленчук се меша со свеж, а недостатоците на стариот… Read More Откриена измама долга 10 години: Погледнете како ни продаваат „свеж и здрав“ зеленчук

Мртовец станува од ковчег и гледа во собраните луѓе: Пасторот кој тврди дека го оживеал сега се соочува со голем проблем поради измама!

На самопрогласениот пророк од Јужна Африка, кој тврди дека оживеал мртовец, му се заканува тужаба од група на тамошни погребни компании, кои наведуваат дека биле изманипулирани. Пасторот Алф Лук е познат по многуте служби, кои се проследени со снимки, но една од последните предизвикала многу бурни реакции, бидејќи се прикажува наводен мртовец, кој на повикот… Read More Мртовец станува од ковчег и гледа во собраните луѓе: Пасторот кој тврди дека го оживеал сега се соочува со голем проблем поради измама!

Се маскирал во домаќинка и мамел мажи во кревет, а потоа почнувал ужасот!

32-годишниот Брајан Денемостје од Флорида се облекувал како секси домаќинка, заведувал мажи и ги носел дома, а сега би можел да биде осуден на 10 години затвор. Денемостје е прогласен за виновен за неовластено снимање порно филмови и нивно ширење на интернет. Од 150 мажи, колку што успеал да намами во кревет, барем 80 не… Read More Се маскирал во домаќинка и мамел мажи во кревет, а потоа почнувал ужасот!

Офарбале магаре за да личи на зебра во зоолошка!?

Вработени во Зоолошка градина во Каиро,  Египет, се обвинети дека претставиле магаре дека е зебра, откако му нацртале црни пруги на животното. Случајот излезе во јавноста откако студентот Махмуд Сархан објавил фотографија на обоеното животно на социјалните мрежи, стоејќи пред магаре, кое е обоено за да личи на зебра. Како што јавува БиБиСи тој во… Read More Офарбале магаре за да личи на зебра во зоолошка!?

Брутално и се одмаздила: Со лут сос во меѓуножјето и брчење на главата ја казнила љубовницата на сопругот

Една измамена жена ја намамила љубовницата на својот сопруг во куќата, ја врзала, а потоа и истурила лут сос во вагината и и ја избричила главата. Жена од градот Зиндерт во јужна Холандија, идентификувана како Халима, осудена е на 160 дена затвор откако е прогласена виновна за напад. Таа исто така морала да помине 120… Read More Брутално и се одмаздила: Со лут сос во меѓуножјето и брчење на главата ја казнила љубовницата на сопругот

Не дозволувајте да ве измамат: Еве како да разликувате природен од вештачки мед

Важно е да знаете! Пазарот на медот е преплавен со лажни производи изработени од шеќер или сируп од пченка, адитиви и бои, додека во продавниците се индустриски. Сакале ние да признаеме или не, ни високата оценка не гарантира дека медот е високо квалитетен, бидејќи тоа што е скап не секогаш значи дека во текот на… Read More Не дозволувајте да ве измамат: Еве како да разликувате природен од вештачки мед