Супа од тиква, карфиол и морков

Ова е рецепт за една мошне вкусна, кремаста супа која одлично оди во овие денови. Покрај тоа, мирисот и вкусот комплетно ќе ве освојат. За да се приготви, потребни се следните: Состојки ● 1 главица карфиол (не многу голема) ● 4 моркови ● 200 гр тиква ● 1 главица кромид, сечкан ● малку павлака за… Read More Супа од тиква, карфиол и морков