Свадба е голема: Синот на Бин Ладен се ожени со ќерката на главниот киднапер на авионите од 11 септември

Синот на поранешниот лидер на Ал каеда Осама бин Ладен, Хамза бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите за време на терористичкиот напад во САД на 11 септември 2001 година. Оваа информација за Гардијан ја потврдиле полубраќата на Осама Ахмад и Хасан ал Атас. Тие кажале дека веруваат дека Хамза добил… Read More Свадба е голема: Синот на Бин Ладен се ожени со ќерката на главниот киднапер на авионите од 11 септември