Колку богат бил Пабло Ескобар и каде ги криел неговите пари?

Еден од најбогатите мажи во светот нема да го најдете на ниту една официјална листа за најбогатите луѓе на планетата. Причината е што тој беше можеби најголемиот нарко-дилер во светот. Не постои личност која не слушнала за Пабло Ескобар, кој често е нарекуван и „Кралот на кокаинот“. Овој наркобос е одговорен за дел од најпрвите шверцерски рути… Read More Колку богат бил Пабло Ескобар и каде ги криел неговите пари?

Отворен првиот порно-факултет

Во Меделин, Колумбија неодамна се отвори првиот порно факултет во светот. Студентите, желни да работат во порно индустријата, на големо тргнаа на предавања, а професорите се, секако, порно актери. Што учат студентите на факултетот, кои се предавачите погледнете го видеото. Останува само прашањето, какво звање ќе има дипломираниот студент на овој факултет? (1222) 00

Ја земал смената на колегата за повеќе да заработи: Во автомобилот му влегол пар, во наредниот момент неговиот брак бил готов

Една омажена Колумбијка, успеала својата вонбрачна афера да ја задржи како тајна повеќе од една година, но потоа ја откри ни помалку ни повеќе туку сопругот и тоа сосем случајно. Имено, Џејми и нејзиниот љубовник Хесус Бариос пред неколку дена се договориле  од Баранкиља каде што живеат, поради претпазливост како и многу пати пред, да… Read More Ја земал смената на колегата за повеќе да заработи: Во автомобилот му влегол пар, во наредниот момент неговиот брак бил готов

Ризичен леб новинарски…

Репортажата од протестот за легализација на марихуаната не одеше како што планираше новинарот. Протестот се одржа во Колумбија, а новинарот реши да известува во живо од местото на настанот. Останатото е историја… (33) 00