Промоција на нов албум од Тоше Проески – “Secret Place”!

Датум: 02.11.2018 Место: Скопје Локација: СЦ Борис Трајковски Почеток: 20:00 Цена: 250 – 800 мкд На концертот ќе биде промовиран и албумот „Secret Place“ со нови, досега необјавени песни од Тоше Проески. „Материјалот се работеше во студиото на познатиот англиски продуцент Енди Рајт, автор на хитовите од претходниот англиски албум на Тоше – ’The Hardest… Read More Промоција на нов албум од Тоше Проески – “Secret Place”!

TEXAS во Скопје

Датум: 28.09.2018 Место: Скопје Локација: Спортска сала Кале Почеток: 21:00 Цена: 1.000 – 1.500 мкд Драги пријатели, Како што веќе сте информирани, одложениот фестивалски настап на Тexas ќе се претвори во целoвечерен концерт на 28-ми септември во СРЦ Кале. Бендот ќе настапи со best off сет, во траење од 100 минути. За вечерта да биде… Read More TEXAS во Скопје

Здравко Чолиќ во Скопје

Датум: 10.10.2018 Место: Скопје Локација: Арена Борис Трајковски Почеток: 21:00 Цена: 700 – 1800 мкд Najveća muzička zvezda ovih prostora, legendardni Zdravko Čolić, održaće veliki koncert u Skoplju! 10. novembar je datum rezervisan za nezaboravno druženje sa miljenikom svih generacija. Lokacija je VIP Arena Boris Trajkovski. Ulaznice su u prodaji i mogu se kupiti u… Read More Здравко Чолиќ во Скопје

Postmodern Jukebox во Скопје

Датум: 14.12.2018 Место: Скопје Локација: Македонска Филхармонија Почеток: 20:30 Цена: 1.500 – 1.999 мкд ГЛОБАЛНАТА СЕНЗАЦИЈА POSTMODERN JUKEBOX ВО СКОПЈЕ! Македонска филхармонија 14-ти Декември 2018 Со желба Скопје и Македонија да бидат навистина исполнети со различни музички доживувања на светско ниво, Авалон Продукција се потруди оваа година во Скопје да ја донесе веројатно најголемата и… Read More Postmodern Jukebox во Скопје

Пензионири побегнале од старски дом и отишле на хеви метал концерт, ги нашле дезориентирани

Двајца постари мажи избегаа од Дом за стари лица во Германија за да посетат еден од најголемите метал фестивали во светот – „Вакен опен ер“. Откако ги повикале од Домот за стари лица, припадниците на полицијата започнале потрага, која заврши пред главната сцена на фестивалот во три часот по полноќ. Полицијата соопшти дека двајцата возрасни… Read More Пензионири побегнале од старски дом и отишле на хеви метал концерт, ги нашле дезориентирани

Нокаут // 20 години од првиот концерт //

Датум: 27.10.2018 Место: Скопје Локација: СРЦ Кале Почеток: 21:00 Цена: Непознато ПОСЛЕ 20 ГОДИНИ- НОКАУТ И АВАЛОН СЕ ВРАЌААТ НА ИСТО МЕСТО! Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20… Read More Нокаут // 20 години од првиот концерт //

Концерт на Sean Paul

Date: 23.08.2018 Location: Скопје Venue: Стадион АРМ Start: 20:00 Price: 1100-1600 мкд Со гордост ви најавуваме дека една од најактуелните светски ѕвезди, јамајканскиот суперстар Шон Пол (SEAN PAUL) на 23 август ќе гостува во Скопје! Во склоп на неговата светска турнеја, од сите локации во регионов, Шон Пол ќе настапи само во Скопје! Една од… Read More Концерт на Sean Paul

Zucchero во Охрид

Date: 25.07.2018 Location: Охрид Venue: Антички театар Start: 21:00 Price: 1.500 – 3.000 мкд Ништо не може да ја спречи оваа година да биде исклучителна во македонската концертна историја. Уникатноста на проектот, чија објава сме среќни вечерва да ја споделиме со вас, ќе допринесе за тоа. За прв пат во Македонија, на 25 јули, доаѓа… Read More Zucchero во Охрид

Bryan Ferry во Скопје

Date: 09.09.2018 Location: Скопје Venue: Македонска Филхармонија Start: 22:00 Price: 6.150 мкд Драги пријатели, Со задоволство ве информираме дека човекот наречен King of the cool- BRYAN FERRY доаѓа во Скопје да испорача уште една незаборавна вечер со неговиот харизматично шармантен настап, исполнет со сите негови хитови и хитовите на Roxy Music (Avalon, Slave To Love,… Read More Bryan Ferry во Скопје

BRIT Floyd- The world`s greatest Pink Floyd show во Скопје

Date: 14.11.2018 Location: Скопје Venue: Спортски центар “Борис Трајковски“ Start: 21:00 Price: 700 – 2.000 мкд BRIT FLOYD во Скопје! “The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство ве известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ… Read More BRIT Floyd- The world`s greatest Pink Floyd show во Скопје