Погрешен избор: Старица во Њујорк претепа крадец којшто ѝ провали во домот

82-годишна баба му покажала крадецот дека со неа нема шега. Вили Марфи изјави дека отишла да спие кога слушнала како некој чука на вратата и моли да повика брза помош за него. Таа ја повикала полицијата, но не го пуштила непознатиот маж во куќата, па се налутил и ја пробил вратата. – Тој избра погрешна… Read More Погрешен избор: Старица во Њујорк претепа крадец којшто ѝ провали во домот

Најлош крадец на сите времиња: Сам себе се затвори!

Кога се пишува за крадци обично им се признава умешноста во работата, колку и тоа да е лошо дело.  Но, овој крадец е од оние другите – неспособните својата идеја да ја истуркаат до крај. Имено, тој влегол во продавница и на продавачките им рекол да излезат, веројатно мислејќи дека на тој начин кога ќе… Read More Најлош крадец на сите времиња: Сам себе се затвори!

Крадец се заглавил во оџак, го спасиле полицајците

Дваесет и три годишно момче од Боливија е уапсено поради кражба, а неговото злодело не било тешко да се открие, со оглед на тоа што по кражбата и упадот во куќата се заглавил во оџакот. Мета на крадецот била куќа во Буенос Аирес, но кога влегол, тој собрал се што можел да собере, скапа облека,… Read More Крадец се заглавил во оџак, го спасиле полицајците

Крави „уапсија“ крадец на автомобил (ВИДЕО)

Стадо на крави кои беа разбудени од спиење бркаа и ставија во незгодна позиција крадец на автомобил од Санфорд во Флорида, кој бил во бегство. Добитокот ја притиснал Џенифер Ан Кауфман кон жичаната ограда, каде билa притворенa од страна на полицијата. До овој момент кој е вистински куриозитет дошло после ноќно следење на украденото СУВ… Read More Крави „уапсија“ крадец на автомобил (ВИДЕО)